29. 7. 2008,
15.12

Torek, 29. 7. 2008, 15.12

Federer se je komaj izvlekel

V drugem krogu teniškega turnirja serije masters v Cincinnati je bil Švicar Roger Federer znova na robu poraza, a se je srečno izvlekel proti Američanu Robbyju Ginepriju.

Slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik je uspešno začela nastope na turnirju WTA v Stockholmu, na precej večjem turnirju v Montrealu pa je izpadla 16. nosilka Čehinja Nicole Vaidišova.

Federer je bil po porazu v drugem krogu turnirja v Torontu tudi v Cinncinatiju (oba štejeta za turnir serije masters) na robu poraza. Ginepri je namreč dobil prvi niz po podaljšani igri, v drugem pa je pri izidu 6:5 serviral za končno zmago. Švicar, ki je v prvih dveh nizih zapravil kup priložnosti za odvzem nasprotnikovega servisa, je naposled le uspel dvoboj pripeljati do podaljšane igre, katero je tesno dobil. V tretjem nizu se Ginepri, ki je moral zaprositi za zdravniško pomoč, ni več dostojno upiral Federerju. Izid tretjega niza je bil 6:0 za Švicarja, ki se bo v osmini finala pomeril s Hrvatom Ivom Karlovićem.

Srebotnikova, ki je neuspešno nastopila na nedavnem portoroškem turnirju, je po vsega uri in treh minutah s 6:2 in 6:1 ugnala Rusinjo Ano Lapuščenkovo in se bo v drugem krogu pomerila z Rusinjo Anastazijo Pavljučenko. V Stockholmu je po pričakovanju napredovala tudi prva nosilka Poljakinja Radwanska, presenetljivo pa izpadla polfinalistka turnirja v Portorožu Julia Görges.

Na precej večjem WTA turnirju v Montrealu je bila poražena 16. nosilka Nicole Vaidišova.