Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Volitve 2026

Ponedeljek,
22. 9. 2008,
15.20

Osveženo pred

10 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 22. 9. 2008, 15.20

10 let

Federer in Đoković uspešna, Murray izpadel

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Poleg polfinalnih dvobojev Davisovega pokala je bilo v istem tekmovanju na sporedu še osem dvobojev za obstanek v svetovni skupini.

Obstanek med teniško elito so si zagotovile reprezentance Švice, Avstrije, Nizozemske, Romunije, Izraela, Hrvaške, Čila in Srbije.

V Lozani sta se med seboj pomerili reprezentanci Belgije in domače Švice. Slednja na čelu z igralcema najboljše deseterice Rogerjem Federerjem in Stanislasom Wawrinko slavila z rezultatom 4:1. Oba omenjena zvezdnika, ki sta na olimpijskih igrah osvojila zlato medaljo v konkurenci dvojic sta za Švico prispevala po eno posamično zmago in skupaj znova slavila v dvoboju dvojic. Nedeljska dvoboja sta tako odigrala "rezervi" Stephane Bohli in Yves Allegro, edino točko pa je proti slednjemu Belgijcem priigral Xavier Malisse.

Tudi Srbija je po petkovih dvobojih po zmagah Novaka Đokovića nad Dominikom Hrbatyjem in Janka Tipšarevića nad Viktorjem Troickim povedla z 2:0 proti Slovaški. Odločilno tretjo točko sta Srbom priborila Troicki in Nenad Zimonjić, ki sta v soboto v dvoboju dvojic premagala Mertinaka in Polanska.

Za razliko od Đokovića in Federerja je imel manj uspeha četrti igralec sveta Andy Murray, ki je z reprezentanco Velike Britanije izgubil proti Avstriji. Murray je sicer dobil oba posamična dvoboja – v drugem je v ponovitvi maratonskega dvoboja tretjega kroga odprtega prvenstva ZDA znova ugnal Jurgena Melzerja –, a so Britanci izgubili preostale tri dvoboje proti našim severnim sosedom.

Zanimivo je bilo tudi v Zadru, kjer so si nastop v svetovni skupini zagotovili tudi naši južni sosedje. Glavni junak Hrvatov je bil visokorasli Ivo Karlović, ki je dobil oba posamična dvoboja.

Ne spreglejte