Prvec noče s prestola: Sportalovo ime še četrtič zapored

V petem tednu izbora za najboljšega Sportalovega športnika tedna je skakalec Peter Prevc znova pometel s konkurenco. Pero je še četrtič zapored zasedel Sportalov vrh.

Kandidati za Sportalov prestol so bili še:

Jernej Damjan je bil tretji na prvi tekmi skakalcev v Willingenu.

Vratar Benfice in slovenske reprezentance Jan Oblak je prejel gol po šele 634 minutah, ki jih je prebil med vratnicama portugalskega velikana Benfice. Na ta način je postal tudi rekorder Benfice, saj je presegel deosežek belgijskega vratarja Michela Preud'hommeja in iz sezone 1996/97, ko je bil med vratnicama Benfice nepremagan 595 minut.

Goran Dragić ni bil izbran za igranje na All Stars tekmi lige NBA, kljub temu pa je kazal izjemne igre.

Futsalisti so v osem poskusu na EP le osvojili krstne točke, ne samo točke, priborili so si zgodovinsko zmago. Slovenci so s 3:2 premagali Italijo.

Odbojkarji Salonita so prišli do osmega pokalnega naslova, potem ko so v finalu premagali Calcit. Na ta način so prekinili niz sedmih zaporednih naslovov ACH Volleyja.