9.56

6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Prepričali so vas slovenski odbojkarji

Po slovenski plezalki Mini Markovič se je na Sportalov prestol zavihtela odbojkarska reprezentanca, ki se je zanesljivo uvrstila na zaključni turnir evropske lige.

Slovenski odbojkarji so se brez prask sprehodili čez skupinski del evropske lige. Slovenci so nanizali deset zaporednih zmag, zadnji dve ta konec tedna v Mariboru proti odlični Grčiji, in se zanesljivo uvrstili na zaključni turnir četverice, ki bo 13. in 14. avgusta na Poljskem. Tam bodo lovili prvo mesto, saj jim le ta zagotavlja svetovno ligo.

Ob odbojkarjih so bili med kandidati še naslednji:

Nogometaš Robert Berić je v majici dunajskega Rapida blestel tudi na povratni tekmi 3. kroga kvalifikacij za ligo prvakov proti Ajaxu. Tokrat je pri zmagi s 3:2 na kultni Amsterdam Areni na Nizozemskem zadel in podal, kar je Dunajčane popeljalo v play-off kvalifikacij za elitno evropsko nogometno ligo.

Slovenski šprinterki Maja Mihalinec in Sabina Veit sta na atletskem mitingu v Mariboru v teku na 200 m izpolnili normo (23,20) za svetovno prvenstvo, ki bo med 22. in 30. avgustom v Pekingu.

Padalska ekipa Elana je v Bellunu na tekmovanju za svetovni pokal v skokih na cilj osvojila prvo mesto.

Kanuist Benjamin Savšek, je na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Seu d'Urgellu osvojil tretje mesto.

Slovenski plavalec Damir Dugonjić je v finalu na svetovnem prvenstvu v 50 metrov prsno odplaval na peto mesto.

Slovenski spidvejist Matej Žagar je na dirki v danskem Horsenu, sedmi postaji svetovnega prvenstva, osvojil drugo mesto.