1. 3. 2012,
9.56

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Prepričali so vas celjski rokometaši

Za športno ime prejšnjega tedna ste izbrali rokometaše Celja Pivovarne Laško, ki so prav na zadnji tekmi državnega prvenstva osvojili 18. zvezdico.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so postali državni prvaki, potem ko so na zadnji in odločilni tekmi v Velenju premagali Gorenje s 36:27 (17:13). Z dosežkom so prepričali tudi vas.

Izkazali so se še:: Kegljačica Barbara Fidel, ki se je na svetovnem prvenstvu na Češkem okitila z naslovom svetovne prvakinje v kombinaciji.

Telovadec Sašo Bertoncelj je na evropskem prvenstvu v Sofiji na konju z ročaji posegel po bronasti kolajni.

Kegljaški dvojec Alenka Jakša - Klemen Mahkovic je na SP na Češkem v tekmovanju mešanih tandemov 2 x 30 lučajev osvojil bron.

Veslači Aleš Jalen, Kristjan Markovc, Nik Krebs in Vid Pugelj so na mladinskem evropskem prvenstvu v belgijskem Hazewinklu osvojili bronasto medaljo.

Nogometaši Gorice so v Kopru premagali Maribor z 2:0 in so zmagovalci slovenskega pokala za sezono 2013/14.

Plavalka Nastja Govejšek je blestela na mitingu v Banji Luki, kot po tekočem traku zbirala zmage in postavila tudi nov slovenski rekord na 50 delfin.

Kolesar Grega Bole je dirko po Japonski končal na skupnem drugem mestu.

Kolesar Jan Polanc je bil na težki gorski etapi dirke po Italiji četrti.

Ragbisti Ljubljane so zmagovalci razširjene avstrijske lige. Ljubljančani so v finalu na domačem stadionu Oval premagali avstrijske državne prvake RC Donau z izidom 44:19.