6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Prepričala je nogometna reprezentanca

V 22. tednu glasovanja za Sportalovo športno ime ste največ glasov namenili slovenski nogometni reprezentanci, ki je tako nasledila nogometaše Maribora.

Nogometna reprezentanca je prepričala z zmago na Islandiji, s katero je obudila upanje o uvrstitvi na svetovno prvenstvo v Braziliji.

Sicer so se izkazali še: Kanuisti Benjamin Savšek, Anže Berčič, Luka Božič so na evropskem prvenstvu v Krakovu osvojili bronasto odličje v ekipnih vožnjah.

Moška odbojkarska reprezentanca je v dodatnih kvalifikacijah za evropsko prvenstvo vzela mero Hrvaški in se še četrtič uvrstila na prvenstvo Stare celine.

Troskokašica Snežana Rodič je na močnem mednarodnem atletskem mitingu v Velenju dosegla edino slovensko zmago.

Kolesar Tim Mikelj je blestel na dirki po Slovaški. Zasedel je drugo mesto, z nekaj sreče (v drugi etapi je padel) pa bi se lahko veselil celo zmage.

Motokrosist Klemen Gerčar je zmagoval na domači dirki svetovnega prvenstva razreda MX3 v Orehovi vasi.

Damir Dugonjič je na prvi tekmi prestižne serije plavalnih mitingov Mare Nostrum v Monte Carlu potrdil vlogo evropskega prvaka na 50 prsno in se na koncu veselil zmage z novim rekordom mitinga in cele serije - 27,49. Na 100 prsno je osvojil tretje mesto.