20.58

6 let, 7 mesecev

Nedelja, 1. 3. 2009, 20.58

Mazejeva v srcih Sportalovih bralcev

Prevlada ženskih športnic tedna se nadaljuje. Pripadnice nežnejšega spola so nas znova razvajale tudi v 9. tednu, z naskokom pa se je na prvo mesto uvrstila Tina Maze. Že četrtič v tem letu.

Od petka do nedelje je v Bolgariji potekal svetovni pokal v alpskem smučanju, kjer je navdušila Tina Maze. V soboto je bila na smuku druga, v nedeljo pa je na superveleslalomu znova stala na odru za zmagovalke, saj je bila tretja. Hitri Korošici ste bralke in bralci z naskokom dodelili največje število glasov.

V preteklem tednu so vas navdušili(e) tudi ...

Slovenske judoistke so se znova izkazale na tekmi svetovnega pokala, ki je potekal v Pragi. V najtežji kategoriji je Lucija Polavder ugnala vso konkurenco, medtem ko je bila Urška Žolnir v kategoriji do 63 kg druga.

Sonja Roman je bila na dvoranskem atletskem mitingu IAAF v Atenah tretja v teku na 1500 m (4:07,70) in je s sedmim izidom sezone na svetu za dobri dve sekundi zgrešila slovenski rekord.

Na zimski univerzijadi v Harbinu so slovenske športnice in športniki spet zabeležili nekaj dobrih izidov. Deskarka Patricia Mastnak je v paralelnem veleslalomu zasedla 5. mesto.

Na dirki po Sardiniji se je izkazal Grega Bole, ki je bil na koncu v skupnem seštevku šesti. Najbolje se je odrezal v 3. etapi, ko je bil peti.