6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Markovičeva priplezala na vrh Sportala

Tokrat je bilo v glasovanju za najboljšega športnika tedna zelo tesno. Le za nekaj glasov je zmagala športna plezalka Mina Markovič.

Mina Markovič je spisala novo zelo uspešno zgodbo slovenskega športnega plezanja. Ptujčanka je na evropskem prvenstvu v balvanskem plezanju v nizozemskem Eindhovnu osvojila dve kolajni.

Ostali kandidati za katere ste lahko glasovali: Teniški igralec Blaž Kavčič je zmagal na turnirju serije challenger z nagradnim skladom 50.000 ameriških dolarjev v tajskem Bangkoku.

Slovenska kajakašica Špela Ponomarenko Janić je na svetovnem prvenstvu v šprintu na mirnih vodah v Duisburgu osvojila bronasto medaljo na 200 metrov.

Judoistka Vlora Beđeti je na svetovnem prvenstvu v Riu de Janeiru v kategoriji do 57 kilogramov osvojila tretje mesto, potem ko je v borbi za bron premagala Japonko Anzu Jamamoto.

Plavalec kranjskega Triglava, Peter John Stevens, je na mladinskem svetovnem prvenstvu v Dubaju osvojil zlato medaljo na 50 metrov prsno.