Uroš Iskra

Sreda,
24. 8. 2011,
11.48

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 24. 8. 2011, 11.48

8 let, 8 mesecev

Danijel Pokeršnik: Težko je najti nekoga, ki bi investiral vate

Uroš Iskra

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Brata Danijel in Jan Pokeršnik sta trenutno prva igralca slovenske moške odbojke na mivki. Zmagala sta na vseh štirih turnirjih Slovenian Beach Tour. Ne skrivata želje po tujini in novem sponzorju.

Za vama je izjemna sezona. Tako rekoč sta bila na domačih tleh povsem brez konkurence. Najbrž morata biti več kot zadovoljna? Res sva lahko zadovoljna s sezono. Predvsem zato, ker nama je uspelo zmagati na državnem prvenstvu v Kranju. Državni naslov nama pomeni največ. Na vsakem turnirju sva ciljala na finale in to nama je tudi uspelo. Na dveh turnirjih sva osvojila prvo mesto dokaj gladko (na Ptuju in v Mozirju), medtem ko sva v Kranju in Mokronogu zaradi močne konkurence imela težje delo.

Kdaj sta združila moči? Je že dolgo od tega ali sta se za to odločila pred letošnjo sezono odbojke na mivki? To je že najina tretja skupna sezona in iz leta v leto sva uspešnejša. Sam igram odbojko na mivki že kar nekaj časa in sem zamenjal kar nekaj partnerjev, medtem ko Jan igra kakšno leto manj.

Kot večina slovenskih igralcev na mivki imata tudi vidva dvojno funkcijo, saj igrata tudi dvoransko odbojko. Bo tako tudi ostalo ali so apetiti zrasli in razmišljata o specializaciji? Res je. Oba igrava tako na mivki kot v dvorani. Mislim, da če bi bili v Sloveniji boljši pogoji za odbojko na mivki čez vso leto, bi se posvetila le tej.

Danijel: Sam veliko razmišljam o specializaciji odbojke na mivki, ampak je to zelo povezano s finančnimi pogoji, ki pa so v primerjavi s sosednjimi državami v Sloveniji dokaj slabi. Želje so nekaj, realnost drugo. V teh kriznih časih je zelo težko najti nekoga, ki bi investiral vate in ti tako omogočil nastope na močnejših turnirjih v tujini.

Jan: Tudi jaz razmišljam, da bi igral samo odbojko na mivki, vendar zaradi odličnih pogojev v dvorani za zdaj še ne bi tvegal.

Se na tekme pripravljata sama ali imata koga, ki vama pomaga oziroma vaju usmerja? V lanski sezoni nama je zelo veliko pomagal Bogdan Kotnik, ki pa se je letos distanciral od naju in njegovo funkcijo je prevzel Zoran Kedačič. Seveda ''Kedo'', ki je prvi trener Šoštanja, ni več čas na voljo. V teh primerih trenirava sama.

Kaj vama osebno pomeni naslov državnega prvaka? Danijel: Naslov državnih prvakov mi pomeni zelo veliko, saj je to moja prva najvišja stopnička v odbojki. Vedno smo bili s klubom (pionirji, kadeti, mladinci) drugi, tretji ali četrti, kot tudi na DP v odbojki na mivki do 18, 20, 23 let nikoli boljši kot drugi. Tako da sem ta naslov dočakal šele pri 27 letih.

Jan: Ta naslov mi trenutno pomeni največ, saj sem v njega vložil veliko trdega dela in časa. V dvoranski odbojki sem sicer osvojil naslov mladinskega in prav tako članskega državnega in pokalnega prvaka, vendar mi ta naslov pomeni največ. Po dveh zaporednih drugih mestih mi je letos uspelo osvojiti tudi naslov državnega prvaka v odbojki na mivki do 23 let, z bratrancem Anžetom Bahčem.

Sta se poleg turnirjev po Sloveniji udeležila tudi kakšnega v tujini? Da, v zadnjih dveh letih sva se preizkusila tudi v tujini in premagala nekaj zelo dobrih ekip, ki se uvrščajo med najboljših šest na turnirjih CEV ali pa igrajo tudi svetovno ligo (turnirji FIVB).

Kakšni so vajini apetiti po igranju v tujini (CEV in turnirji FIVB)? Sama sva se hotela že letos preizkusiti v Evropi (turnirji CEV), vendar kot novinca nisva mogla nastopiti na nobenem od teh turnirjev. Nimava evropskih točk. Posledično se zaradi tega nisva mogla udeležiti nobenih kvalifikacij. Ko enkrat začneš pridobivati evropske točke (CEV), hkrati dobivaš tudi svetovne (FIVB). Drugo leto bova potrebovala tudi nekaj sreče, da se uvrstiva v kvalifikacije, bodisi da se prijavi premalo ekip ali da nama odbojkarska zveza pomaga pridobiti povabilo organizatorja za določen turnir in tako prideva najprej v kvalifikacije in nato bi z najino dobro igro lahko računala tudi na glavni turnir. Treba je še povedati, da je tudi igranje na mivki povezano z denarjem. Stroški so veliko večji, kot če igraš v Sloveniji. Tako da upava, da pridobiva kakšnega sponzorja, da nama bo pri tem lažje.

Zdaj, ko je konec Slovenian beach toura, se bosta udeležila še kakšnega turnirja ali so vajine misli že pri dvoranski odbojki? Morava reči, da so najine misli že usmerjene v dvoransko odbojko, saj so se obema že začele priprave, še pred zadnjim turnirjem v Mozirju.