11.24

Zagreb Skopje

Ponedeljek, 14. 11. 2011, 11.24

Zagreb s točko iz Skopja

"Vojna v Avtokomandi", kakor so hrvaški mediji poimenovali nedeljski rokometni derbi med Metalurgom iz Skopja in Zagrebom, se je končala z nedoločenim izidom 19:19.

Peklensko vzdušje v skopski Avtokomandi (dvorani v Skopju op. p.), živčnost obeh trenerjev, nekaj sodniških napak in nizko število zadetkov. Vse to je zaznamovalo največji derbi regionalne lige SEHA.

Zagotovo pa bo več razlogov za žalost imel Lino Červar, trener Metalurga, saj so domačini zmago tako rekoč izpustil iz rok. Zagreb, ki je na tekmi vodil le enkrat (3:4), je proti koncu prvega polčasa zaostajal za dva zadetka (8:6), a je izid poravnal in ekipi sta na odmor odšle z neodločenim izidom (8:8). V drugem polčasu pa nalet Metalurga. V 45. minuti so Makedonci vodili že 15:10 in vse je kazalo, da so le strli odpor Hrvatov. Ampak četa Ivice Obrvana se ni tako zlahka predala in je z delnim izidom 7:2 ter z osmimi minutami z igralcem več v 57. minuti prišla do izenačenja na 17. V zaključku še na vsaki strani dva zadetka in zadnji napad za domačine. Odgovornost je prevzel Miladin Kozlina, ki je v zadnji minuti sicer zadel, a so sodniki zadetek nekdanjega slovenskega reprezentanta zaradi domnevnih korakov razveljavili.

Ekipi sta se tako razšli z neodločenim izidom, zagotovo pa so z razpletom lahko bolj zadovoljni gostje iz Zagreba, za katere tokrat Špiler ni zadel, medtem ko je Kozlina na drugi strani mrežo zatresel dvakrat.