16. 12. 2007,
20.31

Nedelja, 16. 12. 2007, 20.31

Sramotno rusko popotovanje

Edine slovenske predstavnice v elitni rokometni ligi prvakinj so pri ruski Zvezdi iz Zvenigoroda v tretjem krogu tekmovanja doživele popolen polom.

V prvem polčasu so zaostajale kar za 15 zadetkov. Krimovke so sedaj v sila nezavidljivem položaju, saj imajo le dve točki. Hypo tretjič zmagal, Kometal že skoraj izgubljen.

Na gostovanju v Rusiji so naše prvakinje v prvih 30 minutah zadele le sedemkrat, varovanke Jevgenija Trefilova pa kar 22-krat. Dvakratne evropske prvakinje še nikoli v zgodovini niso imele tako katastrofalnega izida ob polčasu. K sreči so ruske prvakinje v dvorani Čehov nekoliko popustile in "krimovke" so njihovo prednost le stopile; tudi s pomočjo vratarke Tatjane Alizar, ki se je po poškodbi uspešno vrnila.

Sila zanimivo je bilo tudi v Skopju, kjer je avstrijski Hypo vknjižil že tretjo zmago, medtem ko je Kometal še vedno brez točk. Zato se mu vrata v Evropi že zapirajo. V Valcei pri vratarki Luminiti Dinu (Olthim Valcea) je gostovala Budućnost Toneta Tislja ter gladko izgubila. Romunski klub je tako z eno nogo že v drugem delu tekmovanja.

Liga prvakinj, 3. krog:

Skupina B petek: Zvezda Zvenigorod : Krim Mercator 36:31 (22:7) Polenova 8, Poltoracka in Andrjušina po 6; Hrnjič 6, Frešer in Lekić po 5

nedelja: IK Sävehof : 1. FC Nürnberg 36:34 (17:13)

Lestvica: 1. Zvezda Zvenigorod 3 tekmi - 5 točke 2. Nürnberg 2 - 3 3. Krim Mercator 3 - 2 4. Sävehof 3 - 2

Skupina A sobota: Union Ribarroja : Slagelse 20:34 (8:21)

Györi : Podravka Vegeta 34:29 (18:13)

Lestvica: 1. Györi 3 - 6 2. Slagelse 3 - 4 3. Podravka Vegeta 3 - 2 4. Union Ribarroja 3 - 0

Skupina C petek: Kometal : Hypo 24:27 (11:15)

sobota: Lada Toljati : Larvik 35:25 (17:12)

Lestvica: 1. Hypo 3 - 6 2. Lada 3 - 4 3. Larvik 3 - 2 4. Kometal 3 - 0

Skupina D petek: Olthim Valcea : Budućnost T-Mobile 35:22 (15:11) nedelja: Budimpešta FTC : Viborg 30:37 (14:18)

Lestvica: 1. Olthim Valcea 3 - 6 2. Viborg 3 - 4 3. Budućnost 3 - 2 4. Budimpešta 3 - 0