21.56

2 leti, 4 mesece

Thermometer Blue 1,31

3

Poljska Dragan Adžić svetovno prvenstvo SP v rokometu 2021 slovenska ženska rokometna reprezentanca

Sobota, 11. 12. 2021, 21.56

SP V ROKOMETU ZA ŽENSKE 2021, 11. DAN

Poljakinje dokončno pokopale slovenske upe o četrtfinalu

3

slovenska ženska rokometna reprezentanca, Slovenija : Poljska, Petra Kramar | Slovenke so klonile z golom razlike. | Foto IHF.com

Slovenke so klonile z golom razlike.

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na današnji tekmi drugega kroga drugega dela svetovnega prvenstva v Granollersu izgubila proti Poljski s 26:27 (13:12). Izbranke Dragana Adžića so s tem zapravile tudi vse teoretične možnosti za preboj v četrtfinale, v ponedeljek pa jih ob 18. uri čaka še obračun s Srbijo. Nastop v četrtfinalu so si v skupini 1 tako že zagotovile Francozinje in Rusinje.

Slovenske rokometašice so bile prvič na letošnjem turnirju v Španiji papirnate favoritinje, v tej vlogi pa se niso najbolje znašle. Po današnjem porazu proti Poljakinjam so zapravile tudi teoretične možnosti za preboj v četrtfinale, med osem so se že prebile favorizirane igralke iz Francije in Rusije.

Pred ponedeljkovimi tekmami zadnjega kroga drugega dela so Francozinje zbrale osem točk. Rusinje jih imajo sedem, Srbkinje štiri, Slovenke tri, Poljakinje dve, Črnogorke pa so brez točk.

Slovenske rokometašice so v prvem polčasu prikazale toplo-hladno predstavo. Začele so zelo slabo, po vsega sedmih minutah so si pridelale tri gole zaostanka (1:4), tako da je črnogorski strokovnjak na slovenski klopi Dragan Adžić zahteval minuto odmora. Po njej so strnile svoje vrste, tri minute kasneje izenačile na 4:4, nato pa znova "padle v luknjo" in si sredi polčasa priigrale štiri gole zaostanka (4:8 in 5:9).

Ana Gros je dosegla 8 golov. | Foto: IHF.com Ana Gros je dosegla 8 golov. Foto: IHF.com

Slovenke so se v zaključku prvega polčasa prebudile

V drugi polovici prvega polčasa je bila njihova igra veliko boljša. Z gibljivo obrambo in nekaterimi uspešnimi posredovanji vratarke Amre Pandžić so v 21. minuti po golu Tjaše Stanko tekmo postavile v začetno izhodišče (9:9), dve minuti kasneje pa je Ana Gros poskrbela za drugo slovensko vodstvo z 10:9.

Tri minute pred odhodom na veliki odmor so imele že tri gole prednosti (12:9), a so v končnici zaigrale neodgovorno in na polčasu vodile z najmanjšo mogočo prednostjo (13:12).

Drugi polčas je bila preslikava prvega. Adžićeve izbranke so znova začele slabo in v 40. minuti zaostale za tri gole (15:18). Slovenke so v nadaljevanju skušale tekmo postaviti na glavo, v tem pa so bile neuspešne.

Dragan Adžić je s svojimi izbrankami ostal brez možnosti za uvrstitev v četrtfinale. | Foto: Vid Ponikvar Dragan Adžić je s svojimi izbrankami ostal brez možnosti za uvrstitev v četrtfinale. Foto: Vid Ponikvar

Poljakinje v drugem delu narekovale ritem

Solidne Poljakinje v prelomnih trenutkih dvoboja niso popustile niti za centimeter, v 52. minuti so jim znova ušle na štiri gole (20:24), tega primanjkljaja pa na današnjem obračunu dokaj nerazpoložene slovenske rokometašice niso bile zmožne nadoknaditi. V 56., 57. in 59. minuti so prepolovile zaostanek (23:25, 24:26 in 25:27), v sami končnici na 26:27, a Poljakinje so v pravih trenutkih dosegale gole in jim prizadejale drugi poraz v Španiji.

V slovenski reprezentanci je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Ana Gros z osmimi goli. Alja Varagić je dosegla štiri zadetke, vratarka Amra Pandić pa je zbrala 12 obramb. "Na tekmi s Poljsko smo dale vse od sebe. Igra v napadu nam nikakor ni stekla, imele smo veliko zgrešenih strelov, tudi poljska vratarka Adrianna Placzek je sijajno branila. Naša obramba ni bila dovolj agresivna, kot je bila na prejšnjih tekmah. Na koncu nam je tudi zmanjkalo moči za preobrat, po peti tekmi v devetih dneh že čutimo določeno utrujenost," je po porazu pri Poljakinjah dejala Grosova.