3. 11. 2011,
16.15

Četrtek, 3. 11. 2011, 16.15

Slovenski rokometni upi premagali Srbe

Mladinska reprezentanca Slovenije se je na prvi pripravljalni na Hrvaškem pomerila s Srbijo. Slovenci so zmagali z minimalno razliko, bilo je 22:21 (10:9).

Po pripravah v Krškem je moška mladinska reprezentanca Slovenije odpotovala v Dugo Selo na Hrvaškem, kjer se je na prvi tekmi srečala z vrstniki iz Srbije. V izenačenem prvem polčasu so ritem igre vseskozi narekovali slovenski rokometaši, ki so v prvem polčasu zaostajali le dvakrat. V drugem polčasu so si prednost od treh do štirih zadetkov priigrali že v 40. minuti in jo držali vse do 56. minute, ko so pri vodstvu s štirimi goli (22:18) nerazumljivo popustili in Srbom v zadnji minuti celo dali možnost za izenačenje. Slovenci so izgubili kar 15 žog, toda tudi Srbi so bili nezbrani in v tem elementu za našo reprezentanco na srečo sploh niso zaostajali. Slovenski selektor Slavko Ivezič je dal priložnost vsem igralcem in vratarjem. Že sredi prvega polčasa je Ivezič pri minimalnem vodstvu zamenjal celotno igralsko sestavo, medtem ko so nasprotniki menjali bistveno manj.