9.40

rokomet svetovno prvenstvo Bojan Voglar

Nedelja, 29. 6. 2014, 9.40

Slovenske mladinke 14. na svetu

Ženska mladinska rokometna reprezentanca je na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem zasedla 14. mesto. Naslov svetovnih prvakinj je osvojila Južna Koreja.

Na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem je ženska mladinska reprezentanca osvojila končno 14. mesto. Na zadnji tekmi za 13. mesto v Dugem Selu so slovenske mladinke visoko izgubile proti Švedski z rezultatom 20:30 (6:17).

Ekipa selektorja Bojana Voglarja je na SP 2014 odigrala devet tekem - trikrat je zmagala in šestkrat izgubila. Premagala je Kitajsko, Tunizijo (obe v skupinskem delu) in Portugalsko (v skupini od 13. do 16. mesta), izgubila pa proti Romuniji, Rusiji, Braziliji (vse tri v skupinskem delu), Madžarski (v osmini finala), Norveški (v skupini od 9. do 16. mesta) in Švedski (za 13. mesto).

V skupinskem delu so Slovenke nastopile v skupini D v Čakovcu, kjer so bile njihove tekmice Rusija, Romunija, Brazilija, Kitajska in Tunizija. Zadnji dve ekipi so dekleta premagala in zasedla četrto mesto v skupini. V osmini finala se je tako Slovenija v Dugem selu pomerila s favorizirano Madžarsko in izgubila z 20:26.

Na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem nastopa 24 reprezentanc. Te so bile razdeljene v štiri predtekmovalne skupine s po šestimi ekipami.