10.12

8 let, 3 mesece

Nedelja, 6. 1. 2013, 10.12

Remi mladincev z Ukrajino, Ivezič razočaran

V drugem krogu kvalifikacijskega turnirja na Nizozemskem za nastop na svetovnem prvenstvu v Bosni in Hercegovini je moška mladinska reprezentanca Slovenije remizirala z Ukrajino.

Za tekmi z Ukrajino in Islandijo se je trener Slavko Ivezič odločil v ekipo postaviti tretjega vratarja Domna Škaličkega, saj je v zvezi z vratarskimi mesti naše izbrane vrste več odprtih vprašanj kot na mestih krožnih igralcev. Na tribuni je tako ostal v minulih dneh rahlo oboleli Igor Žabič. Žal na tekmi Ivezič ni mogel kaj veliko menjati, saj pristop naših ni bil takšen kot na včerajšnji uvodni tekmi proti Nizozemski.

S slabo zaključenimi streli in ne tako čvrsto obrambo kot proti gostiteljem so Slovenci nasprotniku že v uvodu tekme dopustili vodstvo s 5:2, ki so ga nato naši igralci lovili do 13. minute, ko so prvič izenačili. Nato so imeli le rahlo pobudo, saj se do konca prvega dela niso uspeli odlepiti za več kot zadetek ali dva.

Tako je bilo vse do 45. minute, ko jim je prvič uspelo razliko povišati na +3 in v 53. minuti na + 4. Najbolj zaslužen za to je bil Borut Mačkovšek, igralec tekme na slovenski strani, ki je iz trinajstih poizkusov zadel kar dvanajstkrat. Toda Ukrajincev tudi ta zaostanek ni zmedel, saj so ga takoj zmanjšali na dva zadetka.

Srčni Ukrajinci so v zadnji minuti najprej znižali razliko na samo zadetek minusa, nato pa Slovence, ki so imeli 26 sekund za zadnji napad, z obrambo mož na moža prisilili v napako. Gol za zasluženo izenačenje so Ukrajinci dosegli šest sekund pred koncem. Trener Ivezič je bil zelo razočaran nad pristopom naših igralcev, ki se niso držali dogovorov pred tekmo.