Lojze Grčman

Sobota,
5. 4. 2014,
17.11

Osveženo pred

9 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 5. 4. 2014, 17.11

9 let, 3 mesece

O rokometnem "izletu" na Balkan več vprašanj kot odgovorov

Lojze Grčman

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Trije slovenski rokometni klubi, Gorenje, Celje in Maribor, si želijo vstopiti v regionalno ligo Seha. Zato je seveda treba spremeniti prvenstveno tekmovanje, ki naj bi se mu pridružili v končnici.

Rokometni prvoligaši so se v Gorišnici dobili na posvetovanju o spremembah tekmovalnega sistema in s tem povezanih aktov. Udeležba je bila dvotretjinska. Manjkali so Maribor, Ribnica, Izola in SVIŠ. Po sestankovanju je postalo jasno, da je jasnega dokaj malo. Zato še ni tako blizu dan, ko bo znano, po kakšnem sistemu bo potekalo državno prvenstvo v prihodnji sezoni.

"Veliko je bilo pogovorov o mogočih oblikah tekmovanja. Dejstvo je, da manjka precej podatkov. Na primer koledar lige Seha, kluba (Celje in Gorenje, op. a.) še sploh nista dobila formalnega povabila, ki naj bi ga po zaključnem turnirju prihodnji konec tedna. Veliko je bilo argumentov za in proti, resne analize, kaj bi to na dolgi in kratki rok pomenilo za slovenski rokomet, klubi nismo dobili," je razpravo o vstopu dveh – morda treh, to še vedno ni znano – slovenskih klubov v regionalno ligo Seha povzel predsednik trebanjskega Trima Anton Janc.

Osebno dvomi, da je odhod klubov najboljša poteza. Meni, da bi bilo najprej treba urediti domače ognjišče. "Argumenta klubov, ki si želijo v Seho, sta predvsem močnejše tekme in večji tržni potencial. Oboje je mogoče doseči tudi v Sloveniji, ampak le z delom. Tudi v regionalni ligi brez dela ne bo nobene od omenjenih koristi."

Novi tekmovalni sistem ni bil edina tema pogovorov. Prvoligaši so si zaželeli večje odzivnosti, prožnosti, življenjskosti registracijskega organa. Zato so predlagali, da bi to nalogo zaupali eni osebi z Rokometne zveze Slovenije, do zdaj pa je registracijske dejavnosti opravljala posebna komisija.