8 let, 1 mesec

Maribor Bregenz

Sobota, 12. 10. 2013, 21.00

Mariborčani iz Bregenza z aktivnim izidom

Rokometaši mariborskega Branika so v prvi tekmi drugega kroga evropskega pokala EHF danes v gosteh izgubili z avstrijskim Bregenzom.

Mariborska zasedba je na gostovanju v Bregenzu morala priznati premoč avstrijski ekipi, na povratni tekmi v dvorani Tabor, ki se bo v soboto, 19. oktobra, pričela ob 19. uri, pa bo skušala izničiti zaostanek enega gola.

Mariborski rokometaši so slabo odprli tekmo v Bregenzu, v 12. minuti pa je trener Marko Šibila zahteval minuto odmora pri zaostanku 3:6. Napotki so predramili njegove varovance, ki so zaigrali veliko bolje v obrambi in z golom Tineta Poklarja v 19. minuti izenačili na 9:9, le tri minute pozneje pa je isti igralec poskrbel za prvo vodstvo (10:9). Do konca prvega polčasa se je odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča, Štajerci pa so na veliki odmor odšli z minimalno prednostjo (13:12).

V drugi minuti nadaljevanja je Simon Razgor povišal na 14:12, kar je bilo najvišje vodstvo Maribora na tekmi, a veselje je bilo kratkotrajno. Gostitelji so prevzeli niti igre v svoje roke in Mariborčane v 38. minuti znova pahnili v primanjkljaj (14:15), šest minut zatem pa so gosti zabredli v še večje težave (13:16). Mariborska klop je nalet avstrijskega moštva skušala zaustaviti z minuto odmora, a neuspešno.

Domača zasedba je še naprej narekovala ritem igre, gostujoča pa si je v 48. minuti priigrala najvišji zaostanek (18:22). Izbranci Marka Šibile so se v prelomnih trenutkih vendarle zbrali in v 54. minuti - po delnem izidu 3:0 - znižali na 22:23, v izdihljajih tekme pa jim ni uspelo iztržiti še bolj ugodnega izida.

V slovenski ekipi, ki je porazno izvajala sedemmetrovke (1-5), je bil najbolj učinkovit Miha Zarabec z osmimi goli, vratar Jure Vran pa je zbral 14 obramb.