Sreda, 13. 12. 2017, 22.35

liga SEHA, 11. krog

Celjani z zmago na derbiju tik pod vrh, Velenjčani nemočni

RK Celje Seha | Foto Twitter

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tekmi 11. kroga lige Seha v gosteh premagali Meškov Brest s 34:30 (16:17). Člani Gorenja so morali na domačem parketu priznati poraz Vardarju s 24:30 (12:16).

Celjani so dobro začeli in tudi povedli; največ za dva gola, v nadaljevanju prvega polčasa pa so vajeti prevzeli domači in v 23. minuti po dveh hitrih zadetkih tudi prešli do vodstva, ki so ga tudi zadržali do polčasa, ko so imeli še gol prednosti.

A to ni bilo dovolj za Celjane, ko so sredi drugega polčasa stopili na plin. Brest je zadnjič vodil s 23:22, potem pa so povedli gostje, vmes celo za tri gole (27:24). V končnico so Celjani prinesli gol naskoka, a so ga z borbeno igro tudi hitro povečali. Zadnje minute so bile njihove, najboljši strelec tekme Borut Mačkovšek (devet golov) in David Razgor (štiri) pa sta poskrbela, da je na koncu razlika narasla na 34:30. Po štiri gole sta dosegla še Jaka Malus in Branko Vujović.

Poteza tekme:

Rokometaše velenjskega kluba je za predzadnjo domačo tekmo v regionalnem tekmovanju v letu 2017 čakala težka naloga. Gostili so vodilno zasedbo iz Makedonije, Vardar na prvih desetih tekmah te lige še ni izgubil, v Velenje je prišel eden najboljših klubov v Evropi in tudi aktualni evropski prvak zadnje sezone. Izid je žal ustrezal pričakovanjem, Vardar je zmagal s 30:24.