Krim Mercator Krim Mercator rokomet liga prvakov

Sobota, 13. 10. 2018, 20.30

Liga prvakinj, 2. krog

Krimovke z odličnim drugim polčasom do preobrata in zmage

Krim Mercator Thüringer | Krimovke so gostile Thüringer.  | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Krimovke so gostile Thüringer.

Rokometašice Krima Mercatorja so na drugi tekmi evropske lige prvakinj dosegle prvo zmago. Potem ko so po prvem polčasu zaostajale za dva gola (10:12), so v drugem stopile na plin in nemškega prvaka Thüringer premagale s 27:20. V nedeljo bo na sporedu še obračun dveh do zdaj še neporaženih ekip Podravke in Györa.

Krim se je s Thüringerjem nazadnje srečal v sezoni 2014/15, in sicer v glavnem delu lige prvakinj. Obakrat so slavile Nemke, s 26:23 v Ljubljani in 33:21 doma.

Tokrat so krimovke trend obrnile. Nemke so sicer prve povedle in vodstvo iz rok izpustile šele v drugem polčasu, v katerega so se podale z dvema goloma prednosti (12:10). Slovenke so v drugem izenačile (13:13), prvič pa povedle pri 15:14 in prednost nato držale praktično do konca. Vmes so vodile tudi za osem, kar je bila najvišja prednost, na koncu pa zmagale za sedem golov. S sedmimi zadetki je bila prva strelka Tamara Mavsar, enega manj je dosegla Tjaša Stanko.

Fotogalerija s tekme (Foto: Matic Klanšek Velej)

1 / 18

Kaj so povedali v taboru Krima?

Uroš Bregar, trener Krima Mercatorja: "Zelo sem zadovoljen z našo igro v drugem polčasu. Tej prvini posvečamo veliko pozornosti, čeravno se na naši prvi tekmi v Györu to ni opazilo. Moje varovanke so v drugem polčasu igrale izjemno obrambo in prejele vsega osem golov, kapo dol za ta rezultat."

Tamara Mavsar, rokometašica Krima Mercatorja: "Začele smo nervozno in takoj zaostale za štiri gole, a naše trdo delo in podrobna analiza tekmic se je obrestovala. Končna razlika sedmih golov je povsem zaslužena. Močno smo si želele zmage, ob tem tudi iskrena zahvala našim privržencem za izjemno spodbudo med tekmo."

V skupini C imata Györ in Podravka dve točki. Toliko jih ima tudi Krim, a ima na računu tekmo več. Thüringer je še brez točke. V nadaljevanje tekmovanja se uvrstijo prve tri ekipe iz skupine.