Ana Gros Esbjerg rokomet Uroš Bregar liga prvakinj Krim Mercator Krim Mercator

Nedelja, 31. 1. 2021, 15.47

ROKOMETNA LIGA PRVAKINJ, 12. KROG

Zaostala tekma pripadla Madžarkam, Krim Mercator doživel hud poraz na Danskem

2

Krim Mercator - Metz (LP) | Krim so doživele hud poraz na Danskem. | Foto Grega Valančič/Sportida

Krim so doživele hud poraz na Danskem.

Rokometašice Krim Mercatorja so v 12. krogu evropske lige prvakinj pretekli konec tedna na Danskem proti Esbjergu izgubile z 23:33. To je bil prvi medsebojni obračun tekmic, ki se zaradi okužb z novim koronavirusom v prvem delu tekmovanja še niso pomerile. Danes je madžarski Györ v zaostali tekmi 6. kroga zmagal pri Budućnosti.

Krimovke so na Danskem doživele poraz proti ekipi, s katero se borijo za šesto mesto v skupini A, ki še vodi v nadaljevanje tekmovanja. Zdaj bo ta naloga še težja, saj morajo Ljubljančanke odigrati še eno zaostalo tekmo z Dankami ter še dve redni proti Rostov-Donu in Kristiansandu. Sedmouvrščene Krimovke, ki so zadele le eno od šestih sedemmetrovk, ostajajo pri petih točkah, šestouvrščeni Esbjerg jih ima po novem osem.

Ljubljančanke so tekmo slabo odprle, saj so domače povedle s 6:0, prvi zadetek za Krim pa je šele po desetih minutah dosegla Nataša Ljepoja. Prav ta igralka pa je že v 14. minuti dobila rdeči karton in predčasno končala tekmo.

Izjave po tekmi iz tabora Krima Mercatorja:

Uroš Bregar | Foto: Tamino Petelinšek/STA Uroš Bregar Foto: Tamino Petelinšek/STA Uroš Bregar, trener Krima Mercatorja:
"Uvod v tekmo ni bil slab, a je šepala realizacija, kar nas tepe že skozi celo sezono. Zgrešili smo tudi pet najstrožjih kazni. Ne glede na to je razlika prevelika, tudi nerealna, saj smo dobro tekli in odigrali veliko protinapadov. Na koncu so tekmice žal zadele preveč golov."

Harma Van Kreij, igralka Krima Mercatorja:
"Težko je najti razlog, kaj je šlo narobe. Na začetku smo zgrešile preveč lahkih golov in bile hitro v zaostanku ter posledično v poziciji, ko smo tekmice lovile. V nadaljevanju smo se vrnile, ujele svoj ritem igre, kar smo ponovile tudi v začetku drugega polčasa. Na koncu smo naredile preveč napak in dobile preveč lahkih zadetkov, kar je odločilo tekmo."

Takoj za tem so Danke spet prišle do šestih golov prednosti (9:3), Sanna-Charlotte Solberg-Isaksen pa je v 15. minuti naskok domačih še povečala (10:3). Po zaostanku z osmimi zadetki pa so izbranke Uroša Bregarja le naredile spodoben niz, delni izid 5:1 je pomenil prepolovitev zaostanka v 23. minuti po golu Valentine Klemenčič.

Vtis po slabem uvodu je še popravila Oceane Sercien Ugolin z goloma za 10:13 in 11:14, toda sama končnica je spet pripadla Esbjergu, ki je na glavni odmor nesel pet golov prednosti (16:11).

V uvodu drugega dela so domačinke držale podobno prednost, pozneje pa jo še oplemenitile, tako da je bil zmagovalec znan že precej pred zadnjim piskom sirene. Največjo prednost so si domačinke priigrale prav ob koncu, ko je znašala deset golov.

Mette Tranborg je bila najboljša pri domačih z desetimi zadetki, Sercien Ugolinova pa pri Kirmu s šestimi goli.

Ana Gros je z Brestom prišla do točke na Madžarskem, nase pa opozorila z izjemnim golom. | Foto: Grega Valančič/Sportida Ana Gros je z Brestom prišla do točke na Madžarskem, nase pa opozorila z izjemnim golom. Foto: Grega Valančič/Sportida

Izjemen zadetek Slovenke na Madžarskem

Slovenska reprezentantka Ana Gros je v derbiju skupine B Brestu do remija na Madžarskem pomagala z izjemnim zadetkom v zadnji sekundi. S petimi zadetki je bila tudi najboljša strelka v svoji ekipi.