8 minut

Liga NLB, 6. krog

Slovan in Gorenje zanesljiva

Slovan je zmagal na gostovanju v Ribnici.

Ta konec tedna so se rokometaši lige NLB še drugič v tem tednu podali na igrišča. V okviru šestega kroga so rokometaši Slovana na gostovanju pri Riku iz Ribnice slavili z 32:28, Gorenje Velenje pa je s 34:25 premagalo Krško.

V sezoni 2024/25 prenovljena in silno ambiciozna ljubljanska zasedba je v deželi suhe robe dosegla peto zmago in začasno prevzela prvo mesto na prvenstveni lestvici. V prvem polčasu se je v osrednji dvorani v Ribnici odvijal povsem enakovreden boj. Izbranci domačega trenerja Boruta Mačka so v 12. minuti povedli s 7:4, a so jih Ljubljančani dokaj hitro ujeli in izenačili na 10:10, v končnici prve polovice tekme pa si priigrali tri gole prednosti (17:14). Izbranci ljubljanskega trenerja Uroša Zormana so imeli v drugem polčasu vajeti igre v svojih rokah, na vročem igrišču v Ribnici so zanesljivo osvojili obe točki.

Državni prvaki iz Velenja pa so po dveh verižnih porazih proti Trebanjcem in Celjanom dosegli tretjo zmago v državnem prvenstvu proti novincem na prvoligaški sceni iz Krškega. Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so takoj zagospodarili v Rdeči dvorani in povedli s 4:0, v prvi polovici tekme pa največ vodili za deset golov (18:8 in 19:9). Po tako visoki prednosti je domači trener priložnost ponudil v dosedanjem delu svojim manj obremenjenim igralcem, njegovi nosilci igre pa so prihranili nekaj moči pred torkovo uvodno tekmo evropske lige proti danskemu Gudmeju. Posavci so to izkoristili, približali so se na štiri gole (20:24, 21:25), nato pa so ose znova zagospodarile na igrišču.