7 let, 12 mesecev

Krim Mercator Krim Mercator

Sobota, 2. 4. 2011, 21.23

Krim Mercator premočan za domačinke

Na drugi polfinalni tekmi zaključnega turnirja slovenskega pokala za ženske v Zagorju so igralke Krima Mercatorja upravičile vlogo favorita in premagale domače Zagorje GEN-I s 33:27 (17:13).

Dvoboj ekip, ki sta v ligaškem tekmovanju na prvih dveh mestih, je prinesel kakovostno in zanimivo rokometno predstavo, na koncu pa so se veselile aktualne pokalne prvakinje iz Ljubljane. Začetek tekme v dvorani v Zagorju, v kateri se je zbralo veliko gledalcev, je minil v izenačeni igri, kljub temu pa so si gostje z Galjevice do konca prvega polčasa priigrale štiri zadetke prednosti (17:13).

Na začetku drugega polčasa so gostiteljice prevzele pobudo na igrišču in sredi tega dela igre poskrbele za izenačenje na 19:19. Toda v nadaljevanju si je ekipa trenerke Marte Bon priigrala kar osem zadetkov prednosti in druga polfinalna tekma, ki je bila glede na kakovost klubov pravzaprav finale pred finalom, se je končala z zmago favoriziranega Krima Mercatorja.

Bojan Voglar, trener Zagorja GEN-I: "Zelo sem zadovoljen v vseh pogledih – tako organizacijsko, saj smo dobro pripravili zaključni turnir slovenskega pokala, kot tudi igralsko, saj so moje igralke pokazale zelo všečno igro. Dobro smo se upirali favoriziranemu Krimu Mercatorju, vendar imamo premajhno število igralk, da si se lahko še enakovredneje kosali z njim. Ni tragedija izgubiti proti takšnemu vrhunskemu nasprotniku in zaradi tega seveda tudi nisem razočaran."