5. 3. 2008,
21.53

Sreda, 5. 3. 2008, 21.53

Koprski sprehod do novih točk

V 21. krogu rokometnega državnega prvenstva sta se Cimos Koper in Trimo Trebje. Derbi ni upravičil pričakovanj, saj so prvi slavili zmago kar z 38:26.

V koprski Bonifiki sta se pomerili drugo in četrtouvrščena ekipa slovenskega državnega prvenstva. Trimo Trebnje je v 4. minuti po dveh zaporedno zapravljenih žogah Kopra v napadu povedel s 3:1. Sledil je delni izid 4:0 za Cimos, veliko zaslug ima vratar Jure Vran in v 10. minuti so Primorci vodili s 5:3. V omenjeni minuti je Rok Praznik sicer šel z roko proti glavi Sebastiana Skubeta, a bil morda prestrogo kaznovan z rdečim kartonom.

Domačini so obrambo nasprotnikov 5-1 odlično razbijali z igro na krožnega napadalca Bojana Skoka, ki je polnil mrežo in v 15. minuti vodili z 9:5. Obe ekipi sta v nadaljevanju napravili kar nekaj napak, Koper pa je imel veliko bolj razpoloženega vratarja in šest minut pred koncem povedel s 14:9, prvi polčas pa je dobil z rezultatom 17:11.

Dober obet pred prvo tekmo pokala EHF

Tudi v drugem polčasu so prevladovali domači rokometaši, ki so veliko dela opravili v obrambi, kjer so povsem odrezali Sebastjana Skubeta (le en zadetek iz igre). Trimo je v 34. minuti spremenil obrambo na 6-0 (vendar kmalu vrnil na 5-1), vendar večjega uspeha ni bilo, saj je Koper v omenjeni minuti povedel s +8 (20:12). Pri gostih je bil edini razpoloženi igralec Klemen Cehte, ki je tekmo končal z devetimi goli. Trimu je sicer uspelo znižati na -6, vendar je nato znova prenehal igrati, tako je razlika v korist Cimosa rasla iz minute v minuto (v 53. min +10), domači trener pa je ponudil priložnost vsem igralcem, ki jih je imel na izbiro. Na koncu so se lažje kot je bilo pričakovano veselili zmage z 38:26, kar je dobra napoved pred prvo četrtfinalno tekmo pokala EHF.