3. 5. 2015,
20.52

Nedelja, 3. 5. 2015, 20.52

Kličite ga Gospod 5 – 1

Slovenija v več kot polovici tekme proti rokometašem Švedske ni blestela, a je tudi po zaslugi obrambe in Luke Žvižeja na koncu ujela točko, ki je pomembna za lestvico in še posebej samozavest.

Slovenski rokometaši so namreč z remijem končali niz štirih zaporednih porazov. ''Sprememba obrambe je naredila ekipo bolj agresivno. Švedom smo vzeli nekaj žog in si tako priigrali možnosti za hitre protinapade, ki smo jih izkoriščali. Imeli smo tudi možnost priti v vodstvo, a nam na žalost ni uspelo. Glede na dogajanje smo s točko lahko zadovoljni. Vse bo veliko lažje, če bomo gradili na igri, kakršno smo prikazali v zadnjih 15 minutah,'' je po remiju slovenske in švedske rokometne reprezentance (28:28) v svojem Celju dejal Luka Žvižej.

Ni bil med najboljšimi strelci, izkoristil pa je priložnosti, ki jih je imel. Med drugim je zadel tudi za edino slovensko vodstvo. Kot že ničkolikokrat je spet odlično odigral v obrambi, tudi eno od odločilnih vlog pri omenjeni 5-1, in pomagal priskrbeti zasuk. Slovenija je namreč na začetku drugega polčasa zaostajala za pet golov, za izenačenje pa je po izteku igralnega časa poskrbel Dragan Gajić.

''Vedno je lahko bolje, ampak mislim, da je bil Zlatorog po dolgem času, kar zadeva reprezentanco, lepo poln. Ko smo ujeli priključek, se je občinstvo dvignilo in nam s skupnimi močmi pomagalo do točke,'' pravi ljubljenec celjskega občinstva, ki računa na izključno dve zmagi proti Slovaški in Latviji na zadnjih dveh kvalifikacijskih tekmah.