7 let, 12 mesecev

Torek, 16. 8. 2011, 7.44

Juršičeva četa ostala brez napredovanja

Kadetska rokometna izbrana vrsta Slovenije pod vodstvom Tomaža Juršiča je na SP v Argentini še enkrat v končnici zapravila visoko prednost ter se z remijem poslovilaod četrtfinala.

V prvih 30 minutah je bil izid med Slovenijo in Švedsko kar 13-krat izenačen, samo po enkrat pa si je vsaka reprezentanca priigrala po dva zadetka prednosti (4:2 za švedske kadete in 10:8 za slovenske). Drugi polčas se je začel s prvim občutnejšim naskokom Slovencev (18:5 v 33. minuti), a so Skandinavci v dobrih dveh minutah izenačili na 18:18.

Sredi drugega polčasa je imela Juršičeva četa prvič štiri gole prednosti (23:19), takšno razliko pa so slovenski kadeti držali do šest minut pred koncem tekme (29:25 v 54. minuti). Po treh zaporednih zadetkih so se Švedi na začetku 58. minute približali le na gol zaostanka (28:29), a je Potočnik v isti minuti poskrbel za povišanje vodstva Slovenije na 30:28.

V dramatični končnici je v 58. minuti za nasprotnike najprej zadel Gottfridson, z desetimi zadetki najboljši strelec tekme, sredi predzadnje minute pa za izenačenje še Ostlund. Nato do konca tekme nobena reprezentanca ni več dosegla zadetka, kar je pomenilo, da je Švedska po neodločenem izidu (30:30) osvojila prvo mesto v skupini A, Slovenija pa tretjega in se bo odslej borila v skupini za uvrstitev od 9. do 12. mesta na svetu.

Slovensko moštvo bi si že z minimalno zmago proti Švedski priigralo napredovanje v četrtfinale med osem najboljših reprezentanc na svetu.