22.17

Škofja Loka Maribor Jure Dolenec

Sobota, 23. 4. 2011, 22.17

Gorenjci poskrbeli za preobrat

Rokometaši mariborskega Branika so v petem krogu končnice DP morali prizanti premoč ekipi Gregorja Cvijića, čeprav so ob polčasu vodili za šest zadetkov. Loka ima tako enako število točk kot Celje.

Mariborčani so po mesecu dni spet zaigrali na domačem parketu. Srečanje se je pričelo zelo izenačeno, Grega Jamnik pa je z dvema zaporednima goloma Škofjeločane v osmi minuti popeljal v vodstvo s 7:4. Dragan Gajić je z zadetkom v 12. minuti rezultat izenačil na 7:7, v 19. minuti pa mariborske rokometaše prvič popeljal v vodstvo (12:11). Sledile so minute domačih, ki so na krilih razpoloženega Aljoše Čudiča, v prvem polčasu je zbral 12 obramb, zavladali na parketu. Z uspešno realizacijo v napadu so si namreč do konca polčasa priigrali kar šest golov prednosti.

V drugem polčasu pa se je izpisala povsem druga zgodba. Jure Dolenec je Škofjeločane spet vrnil v igro, ki so ob obrambah Boštjana Makovca v 40. minuti z golom Darka Cingesarja zmanjšali na razliko na 21:24. V 52. minuti je Saša Mikanovič izenačil na 27:27, sledil pa je dramatičen zaključek tekme. V tem so bili bolj podjetni gostje, ki so najprej v 54. minuti z golom Marka Dujmoviča povedli z 29:28. Mariborčanom je sicer v naslednjem napadu uspelo izenačiti, a sta Dolenec in Mikanovič poskrbela za veselje rokometašev Loke.

Loka bo v 6. krogu gostovala v Velenju, Maribor pa bo gostil Celje.