Četrtek, 21. 11. 2013, 6.40
8 let, 12 mesecev
Finančna forma "top"' rokometnih klubov
Ljubljanski dvakratni zmagovalec lige prvakinj pa seveda ni odporen proti gospodarskemu stanju v državi, zato tudi v Krimu plače občasno zamujajo. V povprečju je zaostanek nekako 40 dni, so sporočili. A klub, ki ga ne bremenijo dolgovi, naposled poravna vse, veliko razumevanje za razmere pa kažejo tudi igralke in strokovno vodstvo.
V Rdeči dvorani občasno nastajajo določene manjše zamude zaradi zamika pri pokroviteljskih nakazilih.
Blagajna se gotovo ni razveselila žreba skupine v ligi prvakov, ki je Velenjčanom določil zgolj tekmece, h katerim je treba potovati z letalom, kar seveda poviša stroške. V primerjavi z na primer nekajurno avtobusno vožnjo.
Slovenski podprvaki, ki naj bi na sezono razpolagali z dobrim milijonom evrov, pa igralcem določen (manjši) znesek dolgujejo še iz prejšnje sezone.
Razlog je izpad načrtovanega prihodka pokroviteljev. Obstajajo prizadevanja, da bi to finančno vrzel zakrpali do januarja. Tudi v prihodnje si želijo poslovanja, ki ne bo presegalo omejitev kluba.
Njihovi pokrovitelji prav tako kdaj zamujajo z izplačili, zato se kdaj zgodi, da celotni honorar na računih igralcev ni vselej na dogovorjeni dan. V takšnih primerih se v klubu držijo principa delnega izplačevanja, tako da rokometaši nikdar nimajo čisto praznih žepov.
Četrto moštvo lanskega prvenstva, ki ima za sabo uspešno, a tudi drago evropsko sezono, razpolaga s približno 600 tisoč evri proračuna.