20.49

8 let, 5 mesecev

Sobota, 24. 11. 2012, 20.49

Cimos v drugem polčasu zlomil odpor Porta

Rokometaši koprskega Cimosa so v prvi tekmi 3. kroga evropskega pokala EHF na domačem igrišču premagali portugalski Porto Vitalis.

Izbranci koprskega trenerja Fredija Radojkoviča so z odliko opravili prvi del naloge na poti do skupinskega dela evropskega pokala EHF. V domačem rokometnem hramu v Bonifiki so kakovostne tekmece s Pirenejskega polotoka premagali s šestimi goli prednosti, kar je lepa popotnica pred povratnim dvobojem, ki bo v soboto, 1. decembra, v Portu.

Koprčani so bili v prvem polčasu v podrejenem položaju, kakovostni gosti iz Porta, za katere nastopajo številni portugalski reprezentanti, so jim povzročili kar veliko sivih las. Gostitelji so z medlim uvodom hitro zaostali za štiri gole (1:5 in 2:6), v sami končnici prvega polčasa nato ujeli goste na 11:11, na velik odmor pa odšli z zaostankom 11:12.

Radojkovičevi varovanci so v drugem polčasu zaigrali na vso moč, postopoma so lomili tekmeca, dokončen udarec pa so mu prizadejali v zadnjih petnajstih minutah, ko so po neodločenem izidu 19:19 naredili delni izid 10:4 in slavili s +6. V najbolj prelomnih trenutkih dvoboja so ob izjemno dobri predstavi v obrambi odgovornost na svoja ramena prevzeli najbolj izkušeni igralci, z goli Matjaža Brumna, Milorada Kriovokapića in Nikole Manojlovića pa si tudi priigrali lepo prednost pred povratno tekmo čez teden dni na Portugalskem.