27. 4. 2008,
20.17

Nedelja, 27. 4. 2008, 20.17

Celjsko veselje na Dolenjskem

Rokometaši trebanjskega Trima so v 7. krogu drugega dela državnega prvenstva za moške v skupini za prvaka izgubili s Celjem Pivovarno Laško z 28:32.

Trebanjci so državnim prvakom nudili izjemen odpor, Celjani pa so bili na koncu zadovoljni, kot da bi dobili kakšno evropsko preizkušnjo. Začetek dvoboja je pripadel ekipi Marka Šibile, domačini so v sedmi minuti povedli s 5:2. Že v deseti je pri izidu 7:5 Slavko Ivezič vzel minuto odmora, ki pa ni spremenila poteka igre. Izjemno razpoložen je bil trebanjski organizator igre Sebastijan Skube, ki je vseh sedem točk dosegel v prvem polčasu. Domačini so vseskozi vodili od enega do treh zadetkov prednosti, Celjani pa so po začetnih 1:1 drugič izenačili šele v 26. minuti na 15:15. Na odmor so odšli z minimalno prednostjo.

V nadaljevanju so "pivovarji" v 35. minuti povedli s tremi zadetki prednosti (18:21), a domačini se niso predali. Strelsko je bil zelo razpoložen mladi Klemen Cehte, ki je držal priključek z vse bolj agresivnimi Celjani, ki so tekmo odločili šele v zadnjih desetih minutah. Pri Trebanjcih je pri izidu 26:28 še dobro kazalo, a je nato mladi izvrstni Skube izgubil žogo, v protinapadu pa je Stojanoviuč spet popeljal Celje na plus tri in odločil srečanje v korist gostov.

Celje Pivovarna Laško se bo v naslednjem krogu na domačem igrišču pomeril z velenjskim Gorenjem, Trimo Trebnje pa bo gostoval pri ormoškem Jeruzalemu. Obe tekmi bosta v soboto, 3. maja.