6 let, 7 mesecev

liga prvakov Barcelona

Sreda, 10. 10. 2012, 16.05

Celjani do zmage, Gorenju ni uspelo

V tretjem krogu rokometne lige prvakov je Gorenje na gostovanju pri Kielcah izgubilo. Celje Pivovarna Laško v Zlatorogu ugnala Sävehof. Špilerjev Zagreb klonil pri Kadettnu Nika Tominca.

Rokometaši Gorenja so v Kielcah izgubili in Poljaki tako ostajajo neporaženi. Uroš Zorman in druščina so doslej pokorili tudi Silkeborg in St. Petersburg, gol razliko imajo +25. Izbranci Branka Tamšeta so dobro krenili v dvoboj, toda potem začeli popuščati. Domači so razliko v svojo korist do konca tekme le še višali. Celjani so odkrito priznali, da so moštva kova Veszprem ali Atletico trenutno nedosegljiva, kar zadeva točke. Drugače pa je bilo s švedskim prvakom Sävehofom, ki je gostoval v Zlatorogu. Domači so pokazali borbeno igro in zasluženo zmagali. Odločno so začeli, Švedi so se do polčasa sicer še upirali. Nalet Celjanov na začetku drugega polčasa, pa je le strl Sävehof. Gašper Marguč je za Celjane zadel devet golov. Barcelona je po težkem dvoboju v domači dvorani komajda ugnala Dinamo iz Minska (25:24).

Skupinski del lige prvakov se bo končal 24. februarja prihodnje leto. Najboljše štiri ekipe vsake skupine se bodo nato uvrstile v osmino finala, ki bo po sistemu domača tekma-gostovanje odigrana med 13. in 24. marcem. Med 17. in 28. aprilom bodo bo enakem principu na sporedu četrtfinala, zmagovalne štiri ekipa pa se bodo prebile na "final four" v Köln, ki se bo zgodil 1. in 2. junija 2013.