27. 4. 2008,
19.20

Nedelja, 27. 4. 2008, 19.20

Brez kančka dvoma v Velenju

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 7. krogu drugega dela državnega prvenstva v ligi za prvaka premagali Gold Club. O zmagovalcu v 60 minutah ni bilo kančka dvoma.

Velenjčani so dosegli še sedmo zaporedno zmago in ostajajo v boju za naslov prvaka. Tokrat so v predzadnji tekmi sezone na domačem igrišču premagali razglašene Hrpeljčane. Gostje, ki so v končni DP le enkrat zmagali, so tokrat igrali brez poškodovanih Aljoše Štefaniča, Stojanovika, Davida Koražije in Milana Ivanoviča in vratarja Blaža Vončine. Vseskozi so bili neenakovreden nasprotnik dvoboja, ki je na tribune Rdeče dvorane privabil manj gledalcev, kot na prejšnjih tekmah.

Varovanci domačega trenerja Ivice Obrvana, ki so v obrambi zaigrali 5-1, so že od uvodnih minut srečanja dali vedeti tekmecem, da ne bodo dovolili nobenega presenečenja. Vodili so od prve minute, gostom pa niso dovolili niti enega izenačenja. Mrežo vratarja Mustafe Torla so rešetali predvsem s streli od daleč. Najlepši gol v prvem polčasu je v zadnjih sekundah prvega dela nedvomno dosegel Drago Vuković, ki je gol zabil skoraj z sredine igrišča.

V nadaljevanju tekme smo videli praktično eno samo tekanje gor in dol po igrišču ter gole domačih predvsem iz hitrih protinapadov. Rumeno-črni so si do 44. minute priigrali že 13 golov prednosti, razliko pa do konca razliko z rutinirano igro le še obdržali.

Gorenje se bo v naslednjem krogu v gosteh pomeril s Celjem Pivovarno Laško, Gold Club pa na domačem igrišču s koprskim Cimosom. Obe tekmi bosta v soboto, 3. maja.