Sobota, 22. 10. 2016, 19.24

1. DRL za moške, 8. krog

Ribničani prvič letos brez zmage, derbi se je končal brez zmagovalca

rd koper ribnica | Foto RD Koper 2013

Osrednja pozornost v osmem krogu rokometnega državnega prvenstva je bila namenjena derbiju vodilnih Ribnice in Kopra v dvorani Bonifika, ki se je končal brez zmagovalca (22:22). V petek je Maribor za kar 22 golov ugnal Izolo, ki je po sedmih tekmah še brez točke.

V dvoboju dveh vodilnih ekip po sedmih odigranih krogih nismo videli zmagovalca. Večji del tekme so bili v prednosti gostje iz Ribnice, ki so v 40. minuti vodili s 16:12, vendar so se Koprčani vrnili v igro ter v razburljivi končnici z golom Grege Krečiča v zadnjih sekundah tekme prišli do zaslužene točke.

Ribničani tekme v Kopru niso najbolje začeli, domači rokometaši so z golom Uroša Rapotca povedli s 6:3, vendar so se varovanci Roberta Beguša hitro vrnili v igro, kajti pet minut pozneje so z dvema goloma Nika Henigmana in Davida Kovačiča izid izenačili (6:6). Izenačenje, kot da je uspavalo goste, saj so Koprčani le v minuti dvakrat zatresli mrežo za vodstvo z 8:6. Po minuti odmora Beguša so spet bolje zaigrali gostje, ki so z golom Blaža Finka na odmor odšli s tremi goli prednosti.

V 39. minuti so ribniški rokometaši, ki so do zdaj v letošnji sezoni zabeležili sedem zmag, uspešen je bil Jan Pucelj, prvič na tekmi povedli s štirimi goli prednosti (16:12), a so se Koprčani še enkrat več vrnili v igro. S tremi zaporednimi goli so se gostom približali na gol zaostanka (16:17), toda v 47. minuti so zaostajali za tri (16:19). V domači ekipi se je razigral Adam Bratkovič, z golom Marka Matjaševiča pa je bil izid v 52. minuti izenačen (20:20). Do konca tekme sta se mreži na obeh straneh zatresli le še po dvakrat, v 59. minuti je Patrik Leban goste popeljal do vodstva, a je Krečič, najboljši strelec na srečanju, postavil končnih 22:22. (STA)