Sreda, 28. 9. 2016, 23.11

1. A DRL za moške, 4. krog:

Koprčani in Ribničani ostajajo neporaženi

Celje Koper rokomet | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Od vodilnih ekip prvoligaške lestvice Koper in Ribnica ostajata neporažena. Maribor se je z zmago povzpel na tretje mesto lestvice.

Koper 2013, ki je do zdaj še neporažen, je v 4. kolu 1. A DRL gostil rokometaše Urbanscape Loke in jim zadal prvi poraz. Koprčani so bili boljši z 32:27 in zadržali prvo mesto na prvenstveni lestvici. Po štirih krogih ima le še Riko Ribnica, ki ni imela težav z Dravo, 100-odstotni izkupiček.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so slabo odprli tekmo in uvodoma zaostali za tri gole (3:6), nato pa vendarle strnili svoje vrste in goste ujeli v 20. minuti (9:9). Od tedaj naprej so bili vseskozi v vodstvu, najvišjo pa so si priigrali v 49. minuti, ko so povišali na 27:20.

V domači zasedbi je blestel nekdanji slovenski reprezentant Uroš Rapotec, ki je Gorenjcem nasul deset golov, za gostujočo zasedbo pa je Aleks Kavčič prispeval sedem zadetkov.

Ormož je ugnal Trimo. Izola in Slovenj Gradec ostajata brez točk.