14.04

8 let, 6 mesecev

Nedelja, 17. 6. 2012, 14.04

Škofjeloške mostove osvojila Kustec in Potočnikova

Za Škofjeločani je pravi tekaški praznik, saj so v soboto, 16. junija, gorenjsko srednjeveško mesto preplavili tekači. Na premiernem Teku štirih mostov sta slavila Gregor Kustec in Tanja Potočnik.

Poletno topla junijska sobota je bila v Škofji Loki tekaško obarvana. Športna zveza Škofja Loka in Občina Škofja Loka sta namreč organizirali tekaško prireditev Tek štirih mostov, na kateri so tekaško pripravljenost lahko preverile vse generacije. Tako so škofjeloški praznik teka že dopoldne odprli predšolski otroci, popoldne pa so se po ulicah srednjeveškega mesta zapodili še osnovnošolci. Vse do vrhunca tekaškega dneva, desetkilometrskega teka čez štiri mostove, je udeležence zabaval bogat spremljevalni program. Ta je ponudil z nordijsko hojo in vedno bolj popularno zumbo, zbrani pa so si lahko ogledali tudi fotografsko in filatelistično razstavo ter pričakali kolesarje na dirki Po Sloveniji, ki so kraljevsko, tretjo etapo končali prav v Škofji Loki.

Čez štiri mostove najhitreje Kustec in Potočnikova

Ob 21.00 je sledil premierni nočni tek, ki je 519 tekačev popeljal čez štiri škofjeloške mostove, in sicer so ljubitelje rekreacije na poti pričakali Lahov, Kapucinski, Puštalski in Suški most. Najhitreje je z 10 kilometrov dolgo progo po škofjeloških ulicah in trgih opravil Gregor Kustec (ŠD Osovnikar), ki je v cilj na Mestnem trgu pritekel s časom 32:50. Dobrih dvajset sekund za Kustecem so navijači v cilju pozdravili Marka Pintarja, najboljšo trojico pa je zaključil član ŠD Partizan Gorenja vas Matija Oblak. Med dekleti je slavila Tanja Potočnik, ki je s progo opravila v času 42:23, drugo mesto je pripadlo Klavdiji Magič (Kdor nima v glav, ma pa v nogah), na tretje se je zavihtela Katja Ferlan (ŠD Partizan Gorenja vas). Škofjeloški nočni tek je uspešno opravila tudi Helena Žigon, ki je bila s 83. leti najstarejša udeleženka tekaške preizkušnje, na razglasitvi rezultatov pa sta se tekačem pridružila še šprinter Matic Osovnikar in nekdanji maratonec in zdajšnji trener Roman Kejžar.

Po besedah Monike Tavčar je trasa Teka štirih mostov tekače navdušila: "Srednjeveška Škofja Loka ima v nočnih urah poseben čar. Osvetljena proga ter pogled na mesto, Loški grad in Lubnik so poskrbeli za res prijetno vzdušje, ki so ga obogatili še številni gledalci." Uspešno izvedena tekaška prireditev ima tako vse potenciale, da postane tradicionalna in da Tek štirih mostov uvrsti na tekaški zemljevid Slovenije. Glede na to, da so si prireditelji že zadali nov cilj - na tek privabiti še enkrat toliko tekačev, kot jih je bilo letos - bodo ulice srednjeveškega mesta tudi prihodnje leto zavzeli tekači.