NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije NK Domžale

Sobota, 20. 10. 2018, 20.05

Poročilo s tekme Aluminij : Domžale

Aluminij in Domžale streljala s slepimi naboji #video

Oliver Bogatinov | Oliver Bogatinov je v pomembnem obračunu za četrto mesto ostal neporažen proti Domžalam. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Oliver Bogatinov je v pomembnem obračunu za četrto mesto ostal neporažen proti Domžalam.

Nogometaši Aluminija in Domžal so se v 13. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.

Aluminij : Domžale 0:0

Športni park, sodniki: Goričan (Loče pri Poljčanah), Mežnar (Maribor) in Mijatović (Velenje).
Strelci: /.

Aluminij: Janžekovič, Gliha, Martinović, Grgić (od 70. Kontek), Jakšić (od 46. Krajnc), Rogina, Petrovič, Muminović, Horvat, Tahiraj, Kidrič (od 59. Maloku).
Domžale: Mulalić, Melnjak, Klemenčič, Dobrovoljc, Lazarević, Mujan (od 72. Gnezda Čerin), Žužek, Hodžić (od 80. Nicholson), Rom, Ibraimi, Podlogar (od 66. Vuk).

Rumeni kartoni: Klemenčič, Hodžić, Žužek, Nicholson.
Rdeči karton: Žužek (82.).

Kidričani so doma zelo negostoljubni, s 14 točkami so v tem pogledu najboljše moštvo v ligi. To so deloma pokazali tudi tokrat proti Domžalam, ko so osvojili pomembno točko in na četrtem mestu ostali dve točki pred petouvrščenim današnjim tekmecem, ki je tokrat moral igrati brez Senijada Ibričića, Kobieja Morrisa in poškodovanega Gregorja Sikoška, zadnjih deset minut pa je za nameček igral z igralcem manj.

Vrhunci srečanja v Kidričevem:

Lazarević po dolgem času v rumenem dresu

Gledalci v Kidričevem v prvem polčasu niso videli zadetkov, čeprav so imeli oboji kar nekaj obetavnih akcij in nevarnih strelov. Domžalčani so uvodoma zagrozili prek Gabra Dobrovoljca, Agima Ibraimija in Mateja Podlogarja, v 20. minuti pa je z 12 metrov streljal novinec Dejan Lazarević, čigar strel pa je Luka Janžekovič ustavil z lepo obrambo.

Prečka Agima Ibraimija:

V 29. minuti je na drugi strani Erik Gliha s prostega strela z 20 metrov žogo poslal malce previsoko, v 35. minuti je Ibraimi zadel prečko z dobrih desetih metrov, v 39. minuti je dobro posredoval Ajdin Mulalić po strelu Lucasa Horvata z desne strani, v 45. minuti pa je niti Damirju Grgiću z glavo ni uspelo spremeniti izida. Bil je le malo premalo natančen po podaji iz kota.

Delitev plena v Kidričevem

V drugem polčasu sprva ni bilo posebnega razburjenja, v 51. minuti je sicer Ibraimi le za malce zgrešil cilj, v 63. pa je Lazarević neoviran malce z leve strani zadel le zunanji del mreže. V 82. minuti pa so Domžalčani ostali le z deseterico na igrišču, saj si je drugi rumeni karton prislužil Žan Žužek.

Številčne prednosti pa domači niso znali unovčiti, tako da sta se ekipi razšli z delitvijo plena.

Kidričani bodo v 14. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Velenju, Domžalčani pa bodo gostili Gorico.

Dogajanje v Kidričevem iz minute v minuto:

Konec srečanja. Dvoboj v Kidričevem se je končal brez zadetkov.

82. minuta: Udarec za Domžale, ki so zaradi drugega prejetega rumenega kartona ostale brez Žana Žužka.

79. minuta: Agim Ibraimi je zaposlil Dejana Lazarevića, ta pa je po strelu z glavo za malo zgrešil vrata.

77. minuta: Nogometaš Aluminija Francesco Tahiraj se čudi pri sodniku, zakaj je razveljavil zadetek gostiteljev.

70. minuta: Zobe so pokazali tudi gostitelji, domžalska obramba se je stežka ubranila po strelih Ilije Martinovića.

63. minuta: Priložnost za zadetek se je ponudila Dejanu Lazareviću, a je občasni reprezentant in dolgoletni legionar zatresel zunanji del mreže.

54. minuta: Ko je Matija Rom prodiral proti vratom Aluminija in padel v kazenskem prostoru, je trener Simon Rožman pričakoval, da bo sodnik pokazal na belo točko. Piščalka je ostala nema, trener rumenih pa je začudeno dvignil roke v zrak.

Konec prvega polčasa. Maloštevilni gledalci v Kidričevem niso videli zadetka.

39. minuta: Argentinski Slovenec Lucas Mario Horvat je s težkega položaja namučil vratarja Domžal Ajdina Mulalića, ki je žogo izbil v kot.

35. minuta: Smola za Domžale, sreča za Aluminij. Rumene je delilo le nekaj centimetrov od vodstva, saj je Agim Ibraimi zatresel okvir vrat. Ostaja 0:0.

29. minuta: Aluminiju se je ponudila priložnost s prostega strela. Mladi reprezentant Erik Gliha je zgrešil cilj.

15. minuta: V Kidričevem so bistveno nevarnejši gostje. O tem priča tudi statistika strelov na gol.

3. minuta: Prva priložnost za goste, a se je na vratih Aluminija izkazal mladi slovenski reprezentant Luka Janžeković.

Začetek dvoboja v Kidričevem.

Ob 18. uri se bo začela tretja tekma 13. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Kidričevem se bosta udarila Aluminij in Domžale. Katero začetno postavo sta izbrala Oliver Bogatinov in Simon Rožman? Pri Domžalah je v začetni enajsterici povratnik v 1. SNL Dejan Lazarević, ki se je pred kratkim vrnil v domovino.

Sobotni prvoligaški spored bosta ob 18. uri sklenila Aluminij in Domžale. Poskrbela bosta za obračun za četrto mesto. Kidričani so v tej sezoni najuspešnejše prvoligaško moštvo na domačih tleh, v zadnjem času pa je v izjemni strelski formi Rok Kidrič, saj se je vpisal med strelce na štirih tekmah zapored.

Gostje bodo pogrešali kaznovanega kapetana Senijada Ibričića, ki bo zaradi rdečega kartona na tekmi z Muro počival kar na treh tekmah, manjkal bo tudi Kobe Morris. Na Štajerskem bo prvič v tej sezoni za rumene zaigral povratnik Dejan Lazarević.