Damir Skomina Stožice Nejc Vidmar Martin Milec NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telekom Slovenije

Nedelja, 17. 3. 2019, 9.30

Odmevi po večnem derbiju v Ljubljani (0:0)

V slačilnici Maribora ni bilo pohvalnih mnenj o Skomini

7

Nk Olimpija Ljubljana, NK Maribor, Prva liga Telekom Slovenije | Maribor je v Ljubljani ponovno ostal neporažen. Odkar je predsednik zmajev Milan Mandarić, v prvenstvu sploh še ni izgubil v Stožicah. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Maribor je v Ljubljani ponovno ostal neporažen. Odkar je predsednik zmajev Milan Mandarić, v prvenstvu sploh še ni izgubil v Stožicah.

Največji klubski praznik, kar ga premore Slovenija, se je v soboto v Stožicah končal brez zmagovalca. S točko je bil bistveno bolj zadovoljen Maribor, saj je obdržal veliko prednost pred Olimpijo (+10). Povratnik Martin Milec je zadovoljen, da ostaja vse v rokah vijolic, Nejc Vidmar, ki je objokoval zapravljene priložnosti zmajev, pa največjemu tekmecu sporoča, da ne namerava kar tako predati krone.

Rok Kronaveter
Sportal Milan Mandarić se očitno nikoli ne bo zbudil iz nočne more

Bilo je razburljivo, za popoln užitek so v Stožicah, ki bodo prihodnjo nedeljo gostile najboljše nogometaše iz Slovenije in Severne Makedonije, izostali le zadetki. Maribor je bil nevarnejši v prvem polčasu, ko je ''zadišalo'' po najstrožji kazni, Olimpija pa je na začetku drugega dela obkolila vrata gostov in kar dvakrat nastreljala okvir vrat. Najprej Rok Kidrič, nato še Goran Brkić.

Vrhunci dvoboja v Ljubljani:

Čeprav je proti vratom vijolic sprožila 18 strelov (štirje v okvir vrat), gostje pa deset manj (eden v okvir vrat), se je dvoboj končal z nepriljubljenim rezultatom 0:0 in poskrbel za veliko zadovoljstvo v taboru vodilnega Maribora.

Mandariću ni treba ponuditi dodatne premije

Nejc Vidmar je zadržal mrežo nedotaknjeno, a tudi ostal brez tako želene zmage. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Nejc Vidmar je zadržal mrežo nedotaknjeno, a tudi ostal brez tako želene zmage. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Odkar je predsednik Olimpije Milan Mandarić, je ljubljanski klub požel veliko uspeha. Dvakrat je postal državni prvak, enkrat osvojil pokal, še vedno pa se ne more pohvaliti z domačo zmago nad Mariborom v prvenstvu. Z najslajšo zmago, kar bi jo lahko dočakal v Prvi ligi Telekom Slovenije. Zadnji večni derbi se je končal tako brez zmagovalca kot zadetkov (0:0). Kot da bi bila domača zmaga v Stožicah proti Mariboru zakleta za Olimpijo, ki veliko lažje prihaja do točk na večnih derbijih v Ljudskem vrtu?

''Ne vem, zakaj prihaja do tega. Ali je to nekje zadaj, mogoče v podzavesti? Ne vem. Enostavno gremo na vsaki tekmi na zmago. Včasih se izide, včasih pa ne, je pa res, da pod predsedstvom Mandarića v prvenstvu sploh še nismo doma premagali Maribora. V pokalu smo ga,'' je o nenavadnem fenomenu razmišljal Nejc Vidmar.

Triglav Gorica
Sportal Konec mračnega niza za Gorico in Aluminij, večni derbi še buri duhove #video

Je predsednik Mandarić igralcem Olimpije za vedno prestižno zmago nad največjim tekmecem zaradi nenavadnega niza morda ponudil dodatno premijo? ''Ne, ni. Za nas ni bila zmaga največja premija. Derbi je derbi, tu ni treba nobenega dodatnega nagrajevanja. V igri je čast, ta zmaga bi nam veliko pomenila,'' je pojasnil 29-letni kapetan Olimpije, goreč navijač ljubljanskega kluba, ki na dvoboju z Mariborom ni imel veliko dela.

Olimpija se je dvignila, Maribor pa paničaril

Martin Milec je odigral prvo tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije po sedmih mesecih. | Foto: Vid Ponikvar Martin Milec je odigral prvo tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije po sedmih mesecih. Foto: Vid Ponikvar Maribor je bil po mnenju Martina Milca, edinega nogometaša Maribora, ki se je po dvoboju družil z novinarji (takšna je pač navada NK Maribor, da po vsakem večnem derbiju za gostovanje pred mikrofoni določi le enega igralca), boljši v prvem polčasu.

''Takrat smo bili dosti boljši tekmec, v drugem pa malce slabše štartali v tekmo. Na koncu je razdelitev točk realna. Še vedno imamo ogromno prednost, še vedno je vse v naših rokah, tako da gremo z optimizmom naprej,'' je bil zadovoljen desni bočni branilec. Odigral je prvo tekmo v prvenstvu po sedmih mesecih, v katerih se je nakopičilo kar nekaj zdravstvenih težav, zato je bil občutek po vrnitvi še toliko slajši. Tudi zaradi tega, ker na srečanju ni občutil nobenih bolečin.

Ni mu pa bilo do smeha, ko se je spomnil na svoj prekršek ob avtu, po katerem se je na začetku drugega polčasa začel nalet Olimpije. ''Takrat sem storil nepotreben prekršek, nato je Jurčević odlično zaposlil Kidriča, ta pa je stresel prečko,'' nas je opomnil na prvo večjo priložnost zmajev, le malo po njej pa je vratnico zadel še Goran Brkić.

Fotogalerija s tekme med Olimpijo in Mariborom, fotografa Vid Ponikvar in Matic Klanšek Velej:

1 / 40

''Nekako so se dvignili, mi pa smo začeli paničariti na igrišču. Morali bi umiriti žogo in igrati bolj v širino, ne pa toliko v globino. Ne bi smeli iskati gola na silo. Štartali smo malce slabše, tako da moramo biti na koncu zadovoljni tudi s točko. So pa na koncu pošle moči tudi nogometašem Olimpije. Imeli smo dovolj prostora, a tega žal nismo izkoristili. Bili smo malce utrujeni, glava je bila vroča, tako da smo storili nekaj napak pri nekaterih odločitvah v zadnji tretjini igrišča,'' je Milcu žal, da niso v izdihljajih srečanja zmagali.

Damir Skomina bi moral pokazati na belo točko

Sredi prvega polčasa so gostje protestirali pri sodniku Damirju Skomini, ki pa se ni zmenil za njihove pripombe. To je bila akcija, v kateri je Dino Hotić z globinsko žogo zaposlil Martina Milca, ta je prodrl po desni strani in našel najboljšega strelca Maribora v tej sezoni, Luko Zahovića, njegov strel pa je na poti do vrat Olimpije ustavil Magny Bagnack. Počasen posnetek je nakazal, da je to storil z roko.

Sporna situacija po strelu Luke Zahovića:

''Posnetka nisem pogledal, tudi iz preteklosti pa sem se naučil, da po tekmi, ko je glava še vroča, ni pametno dosti govoriti o sojenju. Tudi po zadnjem derbiju je bilo tako, zato bom raje pogledal posnetek. Lahko pa povem, da bi po odzivih v naši slačilnici, kolikor sem jih slišal, moral sodnik piskati najstrožjo kazen,'' je o sporni akciji dejal Milec.

Dobro se spominja zadnjega večnega derbija v Ljudskem vrtu, na katerem ni igral, a je bil po koncu tekme tako nezadovoljen s sojenjem, da mu je disciplinski sodnik zaradi jezikovne juhe, ki jo je namenil delivcem pravice, naložil dodatno kazen. Tokrat je bil v izjavi veliko bolj previden.

Bi moral Damir Skomina v tem primeru pokazati na belo piko?

Če ne bo spodrsljajev Maribora, ne bo konec sveta

Zmaji so dvakrat zatresli okvir vrat Maribora. | Foto: Vid Ponikvar Zmaji so dvakrat zatresli okvir vrat Maribora. Foto: Vid Ponikvar Lahko Olimpija še ujame Maribor? Zmaji že dolgo niso več odvisni le od samega sebe. Če želijo do konca sezone ujeti vodilne vijolice, bi morale izkoristiti kar nekaj spodrsljajev Maribora. Verjamejo, da bi si jih lahko 14-kratni prvaki toliko sploh privoščili?

''Na to ne gledam tako, ampak tako, kot smo začeli spomladanski del. Gremo tekmo po tekmo. Resda smo spomladi osvojili točko manj od Maribora. Najbolj mi je žal zapravljenih priložnosti na tekmi v Kranju. Na naslednji tekmi, čaka nas zahtevni dvoboj v Domžalah, gremo na tri točke, nato pa čakamo morebiten spodrsljaj Maribora. Če se bo zgodil, se bo, če ga ne bo, pa ne bo konec sveta. Še vedno pravim, da krone ne bomo predali kar tako,'' sporoča Vidmar, tudi kandidat za reprezentančnega vratarja, saj je na širšem seznamu Matjaža Keka in bi lahko vskočil v primeru, če bi Maticu Kotniku v Grčiji še naprej nagajale zdravstvene težave.

Če bo Maribor zdrav, bo nedotakljiv

Robert Pevnik je bil zadovoljen z vsem, razen z rezultatom. | Foto: Vid Ponikvar Robert Pevnik je bil zadovoljen z vsem, razen z rezultatom. Foto: Vid Ponikvar Kapetan Olimpije je razkril, kakšne so bile besede trenerja Roberta Pevnika po srečanju. ''Povedal nam je, da je rezultat resda izostal, da pa je drugi polčas merilo, na katerega moramo gledati naprej in pri tem vztrajati. Verjamem, da se bodo priložnosti prelevile v zadetek. Ko se bodo, bomo zelo nevarni,'' verjame, da Olimpija še ni rekla zadnje v boju za naslov, ki ga v tej sezoni brani.

Do konca sezone je še 13 krogov, tako da je v igri še dovolj točk, da bi lahko Ljubljančani ujeli izbrance Darka Milaniča. Bodo morali pa pri tem računati tudi na pomoč preostalih prvoligaških klubov, da jo zagodejo vijolicam, hkrati pa ujeti zmagovalni niz z zmaji. Zato bodo deležni ogromnega pritiska, s katerim se bo moral v nadaljevanju sezone spopasti strateg Pevnik.

Mariborčani bi v zadnjih minutah skoraj zatresli mrežo Olimpije, a je Mario Jurčević s požrtvovalno potezo preprečil zadetek Luke Zahovića. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Mariborčani bi v zadnjih minutah skoraj zatresli mrežo Olimpije, a je Mario Jurčević s požrtvovalno potezo preprečil zadetek Luke Zahovića. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Zdaj sledi reprezentančni premor, nato pa čaka Olimpijo eno najtežjih gostovanj v ligi, pri sosedih v Domžalah. Maribor ima neprimerno lažje delo. Vsaj na papirju. V Ljudski vrt prihaja Celje. ''Zdaj sledi počitek. V 14 dneh bomo obnovili moči in se spočili, želim pa si, da bi se tisti, ki zdaj niso zdravi, lahko vrnili. Če bi imeli celotno ekipo in če bomo vsi zdravi, nam nihče ne more ničesar vzeti,'' je 27-letni Milec prepričan, da bi v tem primeru bil slovenski prvak za sezono 2018/19 že znan.

Nk Olimpija Ljubljana, NK Maribor, Prva liga Telekom Slovenije
Sportal Olimpija napadala z vsemi topovi, a je Maribor zdržal in zadržal prednost #video