poročilo s tekme Rudar : Maribor

Maribor je razgrajal v Velenju

2

NK Rudar, NK Maribor | Foto Žiga Zupan/Sportida

Nogometaši Rudarja Velenja so v tekmi 1. kroga Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 0:5 (0:1).

Mariborski nogometaši so na najboljši možni način začeli boj za naslov državnega prvaka, ki jim ga je v zadnji sezoni odnesla ljubljanska Olimpija. Vijoličasti so s 5:0 odpihnili velenjski Rudar, ki je v zadnje pol ure klonil štirikrat.

Uvodnih 20 minut prvega polčasa derbija prvega kroga med ekipama, ki sta si sredi tedna priigrali 2. krogu kvalifikacij za evropsko ligo, ni ponudilo pretiranega razburjenja. Prvo resno priložnost so si Mariborčani priigrali v 24. minuti, ko je Jan Mlakar z glavo le za malo zgrešil cilj.

V 27. minuti je neuspešno poskusil še Dino Hotić. Po dobre pol ure igre so Mariborčani prišli do prostega strela daleč od velenjskega gola. Amir Dervišević je podal v kazenski prostor knapov, skok je dobil Saša Ivković in vijoličaste popeljal v vodstvo.

Prvo priložnost v drugem polčasu so imeli domačini v 57. minuti, vendar je Anže Pišek streljal čez gol.

V 62. minuti je Maribor imel veliko priložnost, po tem ko je z desne strani podal Mitja Viler, žogo je zletela mimo vseh v kazenskem prostoru, Mlakar pa je na drugi vratnici slabo reagiral in zadel zunanji del gola.

Luka Zahović je zabil dva gola. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Luka Zahović je zabil dva gola. Foto: Žiga Zupan/Sportida

V naslednji minuti so žogo le spravili v gol, tokrat z nekaj sreče. Na desni strani je okroglo usnje sprejel Dino Hotić, podal proti Martinu Kramariču, ki pa žoge z glavo ni zadel, vseeno pa je končala v golu.

Maribor je bil vse nevarnejši, v 67. minuti je Mlakar stresel vratnico. Hotić je znova "udaril" v 68. minuti, ko se je izkazal z močnim in natančnim strelom ob levo vratnico Marka Pridigarja. Kljub visokemu vodstvu se vijoličasti niso ustavljali, pet minut po tretjem golu je Dervišević podal v kazenski prostor do Luke Zahovića, ta si je lepo nastavil žogo in jo potisnil v velenjski gol.

Eno redkih priložnost Rudarja v drugem polčasu je v 75. minuti zapravil Damjan Trifković, ki je udaril čez gol Maribora.

V 82. minuti se je drugič na tekmi med strelce vpisal Zahović in postavil končni izid tekme.

Obe ekipi bosta tekmi 2. kroga igrali čez teden dni. Velenjčane čaka gostovanje v Domžalah, Maribor pa domača tekma z Muro.

Rudar : Maribor 0:5 (0:1)

Stadion Ob jezeru, gledalcev 2500, sodniki: Sagrković (Vrhnika), Kovačič (Murska Sobota), Vojska (Dob).

Strelci: 0:1 Ivković (34.), 0:2 Hotić (63.), 0:3 Hotić (68.), 0:4 Zahović (73.), 0:5 Zahović (82.).

Rudar Velenje: Pridigar, Bolha, Pušaver, Tomašević, Vasiljević, Muić (od 54. Solomun), Pišek, Trifković, Parfitt-Williams (od 69. Šimunac), Radić, Tučić.
Maribor: Handanović, Uskoković, Viler, Dervišević, Hotić, Ivković, Milec (od 46. Pihler), Vrhovec (od 77. Cretu), Kramarič (od 70. Vršič), Mlakar, Zahovič.

Rumeni kartoni: Vasiljević; Vrhovec, Ivković.

Spremljanje tekme v živo:

Konec je! Maribor je v Velenju zlahka zmagal in navdušil, prišel pa še do tretje zmage na tretji tekmi v tej sezoni.

82. minuta: GOOOL!
Zahović je zadel še drugič. Maribor se poigrava z Velenjčani in zdaj vodi že s 5:0.

73. minuta: GOOOL! Zdaj pa je zadel še Zahović in potrdil zmago Maribora.

68. minuta: GOOOL! Maribor se je razigral, zdaj je mojstrski gol zadel podajalec pri prvem golu Hotić.

67. minuta: po levi strani je prodira Mlakar in streljal, a bil za las nenatančen. Veselje mu je preprečil okvir vrat.

63. minuta: GOOOL! Maribor je unovčil premoč. Po podaji Hotića je z glavo zadel Kramarič.

61. minuta: no, zdaj pa je imel Maribor veliko priložnost. Po podaji z leve strani je po podaji Vilerja na desni vratnici do žoge prišel Mlakar, a namesto v prazen gol žogo potisnil v zunanji del mreže.

59. minuta: tudi drugi polčas ne navdušuje, prvo priložnost smo dočakali šele po 14 minutah igre v drugem delu tekme, ko je po levi strani prodrl Viler, a ni meril dovolj natančno in močno.

Drugi polčas se je začel! Pri Mariboru je prišlo do menjave. Namesto Martina Milca, ki je staknil poškodbo, je na igrišče prišel Aleks Pihler.

Konec prvega polčasa! Čeprav niso navdušili, Mariborčani na polčas odhajajo zadovoljni, saj vodijo z 1:0.

34. minuta: GOOOL! Po odlični podaji Derviševića s prostega strela je zadel branilec Ivković.

24. minuta: prva velika priložnost na tekmi. Po podaji Vilerja z leve strani je z glavo meril Mlakar, a bil za las nenatančen.

15. minuta: v prvih 15 minutah se razen sporne situacije v kazenskem prostoru Maribora na igrišču ni zgodilo nič razburljivejšega. Kakšna je statistika?

Bi moral sodnik v 3. minuti Rudarju piskati enajstmetrovko?

Oddanih 279 glasov

3. minuta: po predložku z leve strani je žoga v roko v svojem kazenskem prostoru zadela v roko Luko Zahovića. Sodnik ni pokazal na enajstmetrovko.

18.15: Začelo se je! V Velenju so s sredine igrišča kot prvi krenili nogometaši Maribora.

18.00: Maribor, ki je v prejšnji sezoni igral celo v ligi prvakov, je prvič po desetih letih ostal brez samcate domače lovorike. V pokalu je izpadel v četrtfinalu, v prvenstvu pa zasedel drugo mesto. Zdaj seveda želi vrniti udarec Olimpiji, ki je osvojila dvojno lovoriko.

17.45: znani sta začetni enajsterici ekip. Maribor bo nad Velenjčane krenil precej ofenzivno. V prvi postavi so tako Jan Mlakar kot tudi Luka Zahović in Martin Kramarič. Tole sta postavi, ki bosta pritekli na zelenico: