Agron Šalja NK Triglav NK Bistrica NK Primorje NK Krka NK Grosuplje Druga liga

Nedelja, 10. 9. 2023, 19.44

Druga liga, 7. krog

Triglav prekinil izjemen niz Grosupeljčanov

NK Triglav Kranj | Kranjčani so kot prvi v tej sezoni premagali Brinje Grosuplje. | Foto Nik Moder/Sportida

Kranjčani so kot prvi v tej sezoni premagali Brinje Grosuplje.

Nogometaši NK Brinje Grosuplje so v sedmem krogu druge nogometne lige izgubili proti Triglavu iz Kranja z 0:1 in prvič v sezoni ostali brez polnega izkupička. Edini gol na tekmi je v 92. minuti dosegel rezervist Leon Kondić. Drugouvrščeno Primorje iz Ajdovščine je remiziralo pri Jadranu v Dekanih in se vodilnim Grosupeljčanov približal na točko zaostanka. Triglav zaostaja dve.

Grosupeljčani še naprej zasedajo vrh lestvice s 15 točkami. Eno manj ima Primorje, zaradi boljše razlike med danimi in prejetimi goli pa se je na tretje mesto prebil Triglav, ki je tako kot Bistrica in Beltinci zbral 13 točk.

Nogometaši Beltincev Klime Tratnjek so v soboto v gosteh z minimalnih 1:0 premagali velenjski Rudar. S tem so skočili na četrto mesto drugoligaške druščine. Odločilni gol dvoboja je v 41. minuti dosegel Jan Bruno Kralj. Beltinci so zdaj pri 13 točkah, enako velja za tretjeuvrščeno Kety Emmi&Impol Bistrico. Bilje so z 2:1 premagale primorske sosede iz Tolmina. Gostiteljem je po preobratu zmago z zadetkom v 88. minuti zagotovil Luka Marjanac.

Agron Šalja je na klopi novomeške Krke debitiral s porazom. | Foto: Vid Ponikvar Agron Šalja je na klopi novomeške Krke debitiral s porazom. Foto: Vid Ponikvar

Agron Šalja, nekdanji selektor mlajših slovenskih nogometnih reprezentanc in trener Celja ter Gorice, je neuspešno debitiral na klopi novomeške Krke. Ta je v šestem krogu 2. SNL doma z 1:2 izgubila prav proti njegovemu nekdanjemu klubu, Gorici.

Po polčasu brez zadetkov so gosti povedli v 58. minuti z golom Žana Lebana, v 71. minuti je izenačil Josip Krznarić, v zadnji minuti rednega dela pa je ekipi Mirana Srebrniča točke zagotovil Darius Daniel Jalinous, novinec v ekipi.

Dobre predstave nadaljuje tudi Kety Emmi&Imbol Bistrica, ki je doma z 1:0 ugnala Ilirijo 1911. Edini gol je v 31. minuti dosegel Nigerijec Chidera Henry Nwoga, ki je avgusta prišel iz nižje avstrijske lige.

pokal polfinale Bistrica Maribor
Sportal Grosupeljčani stoodstotni, tudi Primorje še brez poraza, Beltincem zaostala tekma