NK Bilje ND Gorica NK Krka NK Triglav Druga liga

Sreda, 24. 11. 2021, 16.14

2. SNL, 17. krog

Zadnjeuvrščena Drava ugnala Krko

Triglav Primorje | Nogometaši Triglava so v petek premagali Krko z 2:1. | Foto Grega Valančič/Sportida

Nogometaši Triglava so v petek premagali Krko z 2:1.

Nogometaši Drave so na zaostali tekmi 14. kroga 2. SNL na Ptuju premagali novomeško Krko z 1:0. Za zadnjeuvrščeno ekipo prvenstvene lestvice je v 76. minuti edini gol dosegel Amir Kahrimanović.

Konec tedna so imeli drugoligaši sicer opravka s predzadnjim krogom v koledarskem letu 2021. Vodilni Triglav je v uvodni tekmi 17. kroga v Kranju z 2:1 premagal novomeško Krko. Drugouvrščena Gorica je v nedeljo kot "gost" na svojem stadionu premagala Bilje z 2:0 in se Gorenjcem z dvema odigranima tekmama manj približala na točko zaostanka.

Junak petkovega srečanja v Kranju je postal dvakratni strelec Tin Matić. Hrvat je 13 zadetki najboljši strelec tekmovanja, zmagoviti gol pa je prispeval v 87. minuti.

Do zmage je prišla tudi drugouvrščena Gorica. Čeprav bi morala gostovati, je bila želja Bilja, saj ima Športni park večjo kapaciteto od biljenske Dolince in tako ponuja gledalcem več varnosti, da dvoboj poteka v Novi Gorici. Vrtnice so dobile sosedski obračun in se približale gorenjskim orlom, izjemen podvig pa je v nedeljo uspel Rogaški. Na gostovanju v Velenju je zaostajala z 0:2, a nato v zadnjih 20 minutah po preobratu na krilih dvakratnega strelca Alena Neskića prišla do zmage s 3:2.