25. 7. 2012,
8.12

Sreda, 25. 7. 2012, 8.12

Za ameriške košarkarje tudi Španci lahek zalogaj

Ameriška košarkarska reprezentanca je v Barceloni na pripravljalni tekmi pred olimpijskimi igrami premagala Španijo s 100:78 in upravičila vlogo favorita.

V ponovitvi olimpijskega finala iz Pekinga 2008 je blestel Carmelo Anthony, ki je začel na klopi in že v prvem polčasu dosegel 23 od svojih 27 točk. Pri ZDA je bil razpoložen tudi LeBron James, ki je dosegel 25 točk, Kevin Durant jih je dal 13, od tega deset v uvodnih treh minutah in pol tretje četrtine. "Vedeli smo, da je to velika tekma. Ko nas je trener nagovoril, je dejal, da je to verjetno največja tekma v Barceloni od leta 1992, ko je bila tu sanjska ekipa. Na igrišče smo pristopili tako in to je za nas pomembna zmaga," je tekmo pokomentiral Chris Paul. V domači ekipi je Pau Gasol dal 19 točk, Serge Ibaka pa je tekmo končal pri 16. Kljub številnim poškodbam v obeh reprezentancah so številni mnenja, da sta ekipi verjetno najboljši na svetu in da bi se lahko 12. avgusta v Londonu ponovil pekinški finale izpred štirih let.