14.52

8 let, 5 mesecev

Torek, 28. 7. 2015, 14.52

Prve medalje za slovenske športnike v Los Angelesu

Slovenski športniki so na igrah specialne olimpijade v Los Angelesu osvojili prve kolajne.

Plavalci so na 100 metrov v prostem slogu osvojili zlati kolajni po zaslugi Eme Škrlj in Damjana Geriča, bron pa je osvojil Žiga Kous. Uspeh je s petim mestom dopolnila še Anita Močnik. Na drugih tekmovališčih je bilo bolj mirno. Atleti so imeli predtekmovanja v metu kopja in teku na 200 m. Kolesarji so opravili predtekmovanja. Balinarji, nogometaši in igralci namiznega tenisa so imeli prost dan.

Danes bodo predtekmovanja začeli judoisti. Nogometaši se bodo spet pomerili za razvrščanje v skupine z Avstrijci, s katerimi so pred dvema dnevoma igrali neodločeno 0:0. V boj za medalje se podaja tudi kolesar Jan Lukanič, in sicer na najdaljši razdalji 25 kilometrov.

Vodja slovenske delegacije, predsednik specialne olimpiade Slovenije Ljubomir Miličević, se je udeležil tudi predstavitve zimskih svetovnih iger v Schladmingu na avstrijskem konzulatu v Los Angelesu. Med drugimi sta se slavnosti udeležila prvi mož svetovnega specialno-olimpijskega gibanja Timothey Shriver ter legenda specialno-olimpijskega gibanja Arnold Schwarzenegger.