7 let

Pokal CEV, moški, finale

Urnaut s Trentinom ostal brez lovorike v pokalu CEV

Tours VB | Foto CEV

Odbojkarji francoskega Toursa so v povratni tekmi pokala CEV na domačem igrišču premagali Trentino Volley s 3:1 (29, -22, 22, 23). Ker je na prvi tekmi s 3:0 (14, 19, 17) slavili italijanska ekipa, je o prvem mestu v tem tekmovanju odločal zlati niz. V njem je s 15:13 slavil Tours in prvič v zgodovini kluba osvojil pokal CEV.

Tours je do zdaj svojo edino evropsko lovoriko osvojil leta 2005, ko je bil najboljši v ligi prvakov, nocoj pa so francoski odbojkarji, ki so v prvem krogu izločili Calcit Volleyball, v napeti in dramatični tekmi premagali Trentino. V zlatem nizu so Italijani po zaostanku točk (4:7) izid izenačili na 12:12, v napeti končnici pa so bili francoski odbojkarji dovolj zbrani, da so s točko Čeha Davida Konečnyja, ki je bil s 27. točkami tudi najbolj učinkovit igralec tekme, prišli do končne zmage.

V italijanski ekipi, ki je v finalu pokala CEV izgubila tudi predlani, ko jih je prav tako po zlatem nizu premagal Dinamo iz Moskve, je kapetan slovenske reprezentance Tine Urnatu dosegel 11 točk, največ, 17, sta jih v vrstah štirikratnih italijanskih državnih prvakov, ki so trikrat slavili tudi v ligi ligi prvakov, prispevala Čeh Jan Štokr in Filippo Lanza.

Pokal CEV, moški, finale:

Prva tekma:
Sreda, 12. april:
Trentino : Tours VB 3:0 (14, 19, 17)
Tine Urnaut (Trentino): 11 točk - 1 as, 2 bloka; 40% sprejem, 30% idealni (10 sp. žog, 2 napaki); 57% uspešnost napada (8/14)

Druga tekma:
Sobota, 15. april:
Tours VB : Trentino 3:1 (29, -22, 22, 23); Zlati niz: 15:13
Tine Urnaut (Trentino): 11 točk - 1 as; 27% sprejem, 15% idealni (26 sp. žog, 2 napaki); 48% uspešnost napada (10/21)