odbojka Sebastijan Škorc i-Vent Maribor pokal CEV

Torek, 8. 10. 2024, 21.30

34 minut

Pokal Cev, 1. krog, prva tekma

Mariborčani evropsko sezono začeli s porazom

Sebastijan Škorc  OK Merkur Maribor : Cucine Lube Civitanova macerata | Varovanci Sebastijana Škorca so na prvi tekmi v Talinu izgubili z 1:3. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Varovanci Sebastijana Škorca so na prvi tekmi v Talinu izgubili z 1:3.

Odbojkarji i-Vent Maribor so evropsko pot začeli s porazom. Na uvodni tekmi prvega kroga pokala Cev v Talinu so z ekipo Selver x TalTech Volleybal izgubili z 1:3 (22, -21, -25, -23). Povratno srečanje bo prihodnjo sredo na Štajerskem.

ACH Volley - Calcit Volley
Sportal ACH dobil uvodni derbi

Mariborčani so tekmo sicer odlično odprli in dobili prvi niz, nato pa se v naslednjih treh izenačenih nizih niso najbolje znašli. Domači so bili v zaključkih nizov bolj natančni in zbrani. Predvsem tretji niz, v katerem so imeli Slovenci vodstvo s 24:23 in ki se je končal z rezultatom 27:25 za domače, je bil odločilen za končno zmago Estoncev.

Pri igralcih Maribora ni bilo izstopajočega posameznika, največ točk sta zbrala Jaka Sešek (11) in Gustavo Cavalcanti (10), pri domačih pa je bil neustavljiv Avstralec Lincoln Alexander Williams, ki je dosegel kar 32 točk.

Povratna tekma bo prihodnjo sredo ob 20. uri v dvorani Tabor. Ob morebitnem napredovanju v drugi krog se bo zmagovalec tega dvoboja pomeril z romunskim Rapidom iz Bukarešte. V drugem krogu se bo tekmovanju priključil tudi drugi slovenski predstavnik Calcit Volley.

Od preostalih klubov v evropskih tekmovanjih bo ACH Volley vnovič igral v skupinskem delu lige prvakov, ki se bo začel prvi teden v novembru, v drugem krogu pokala Challenge pa bo v drugi polovici novembra igralo še moštvo Panvite Pomgrada.

Torek, 8. oktober

Selver x TalTech Volleybal : i-Vent Maribor z 3:1 (-22, 21, 25, 23)
Športna dvorana Audentes, gledalcev 260, sodnika: Bjorn Willems (Belgija) in Salvis Kurtiss (Latvija).
* Selver Taltech: Marković, Parish 11 (1 blok), Luuken, Losnikov, Üprus, Aganits 6 (2 bloka), Vahter, Täht 13 (2 asa, 1 blok), Urb 2 (1 as, 1 blok), Poldma, Williams 32 (2 asa, 3 bloki), Pupart 16 (2 asa, 1 blok).
* i-Vent Maribor: Cafuta 4, Fužir, Vodušek, Cavalcanti 10, Sešek 11, Valenčič 9 (3 blokade), Mazej, Donik 9 (1 blok), Fink 8 (2 bloka), Kastelic, Mirković 9 (1 as, 1 blok), Mejal 4 (1 as, 1 blok).