Liga MEVZA, 2. krog

Kamničani dobro formo potrdili tudi na Madžarskem

ACH Volley Calcit Volley | Kamničani so odlično vstopili v sezono. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Kamničani so odlično vstopili v sezono.

Kamniški odbojkarji, ki so pred začetkom sezono naglas zagrozili ACH Volleyju, so v nedeljo na Madžarskem prišli do prve zmage v ligi MEVZA. Po pravem trilerju so s 3:2 v nizih premagali ekipo Vegyesz.

V prvem nizu so domačini, ki so v prvem krogu v gosteh s 3:1 premagali zagrebško Mladost, izkoristili utrujenost kamniške ekipe, ki je imela vse preveč težav na sprejemu. Temu primeren je bil tudi njen napad, toda že v drugem nizu so se varovanci Aleša Hribarja vrnili v igro. Ob boljšem sprejemu so povedli z 8:6, vodili so tudi s 16:13, pred končnico niza pa z 21:17, kar jim je zadoščalo za izenačenje v nizih.

Najbolj izenačen je bil tretji niz, v katerem sta se ekipi menjavali v vodstvu. V domači je bil v napadu nezaustavljiv Szabolcs Nemeth, v gostujoči je bil v napadu uspešen Maxson Pereira. Po vodstvu z 21:19 so Kamničani v napeti končnici ohranili mirno kri in povedli z 2:1 v nizih.

V četrtem nizu Kamničanom ni prav veliko uspevalo. Domačini so bili višji v bloku, spet je šepal kamniški sprejem, vseh upov po končni zmagi pa je bilo za goste konec pri zaostanku sedmih točk (14:21). Toda v tie-breaku so slovenski odbojkarji ves čas kontrolirali izid in slavili s 3:2 v nizih.