liga prvakinj Nova KBM Branik Iza Mlakar

Sobota, 21. 10. 2017, 19.25

Kvalifikacije za ligo prvakinj, 2. krog

Slovenske prvakinje z levo roko prek bosanske ovire

Nova KBM Branik | Foto CEV

Odbojkarice Nove KBM Branika so se brez težav uvrstile v tretji krog kvalifikacij lige prvakov, potem ko so tudi na drugi tekmi v dvorani Ljudski vrt premagale (3:0) tekmice iz Brčkega.

Dvoma, kdo bo zmagovalec, praktično ni bilo niti v enem trenutku. Mariborčanke pred 300 gledalci sicer niso ponovile igre iz Brčkega, a so bile vseeno boljše tekmice in v drugih delih nizov strle odpor tekmic. Glavni razlog so bili spet servisi, pri katerih so se izkazale Sara Najdič, Anita Sobočan, Iza Mlakar in tudi Alja Jerala, ki je dobila priložnost za igro v drugem in tretjem nizu. Skupno so dosegle osem asov, z igro v obrambi pa so nadomestile nekaj težav pri sprejemu.

Gostje so v prvem nizu svoje servise usmerile proti Ani Mariji Vovk, katere sprejem ni bil najboljši. A zaradi tega gostiteljice niso bile dalj časa v zaostanku, Vovkova se je za slabši sprejem oddolžila z igro v napadu, kjer pa je bila pričakovano najučinkovitejša Iza Mlakar. Domače so povedle 13:9, nato pa prednost le še večale.

Anita Sobočan je blestela na servisu. | Foto: Grega Valančič/Sportida Anita Sobočan je blestela na servisu. Foto: Grega Valančič/Sportida

V drugem nizu so se bosanske prvakinje Slovenkam dobro upirale. Mariborčanke so sicer že prišle do lepe prednosti, a Brčko je na 19. točki izenačilo. Nato pa so sledili dobri servisi Anite Sobočan, štiri zaporedne točke domačih in vodstvo z 2:0.

Oba trenerja sta v tretjem nizu, pred katerim je že bilo jasno, kdo bo napredoval, ponudila priložnost igralkam, ki na drugih tekmah igrajo manj. Domače so na začetku povedle s 5:2, Bosanke so še držale korak do izida 9:7, Jerala pa je s servisi priborila svoji ekipi pet zaporednih točk ter zanesljivo vodstvo, ki do konca ni bilo niti za trenutek ogroženo.

Za Mariborčanke bo zadnja ovira za uvrstitev v ligo - med elito bi igrale tretjič - poljska ekipa SkyRes Rzeszow.