Nedelja, 1. 10. 2017, 19.32

Še drugič evropske prvakinje

Srbske odbojkarice na evropskem prestolu

Srbija odbojka | Foto CEV

Odbojkarice Srbije so v finalu evropskega prvenstva v Azerbajdžanu s 3:1 (20, 22, -18, 18) premagale Nizozemsko. Za olimpijske podprvakinje je to drugi naslov evropskih prvakinj, prvič so bile najboljše leta 2011. Skupno imajo od leta 2006 že 15 kolajn z večjih tekmovanj.

Za Nizozemsko, ki je prav tako lovila drugi naslov, je to druga zaporedna srebrna kolajna, pred dvema letoma je na domačih tleh izgubila finale proti Rusiji.

Ekipi sta se pomerili že drugič na prvenstvu, v predtekmovalni skupini je Srbija zmagala s 3:0.

Srbske odbojkarice so finale, v katerega so se uvrstile le z enim izgubljenim nizom (Belgija), dobile predvsem po zaslugi napada, v katerem je blestela Tijana Bošković, ki je bila z 29 točkami najučinkovitejša igralka tekme. Nizozemsko so sicer nekoliko bolje servirale, dosegle šest asov (Srbkinje le tri), a tega niso znale izkoristiti.

Bronasto kolajno je osvojila Turčija. Za svoje tretje odličje na evropskih prvenstvih (zdaj ima srebro in dva brona) je v malem finalu s 3:1 (22, 21, 14, 8) premagala Azerbajdžan.