OD Krim Ankaran Luka Koper SIP Šempeter GEN-I Volley ATK Grosuplje Calcit Volley Nova KBM Branik 1 DOL

1. DOL, ženske, 6. krog

Bankirke naletele na mino, Kamničanke brez težav

GEN-I Volley | GEN-I Volley je strl Novo KBM Branik. | Foto CEV

GEN-I Volley je strl Novo KBM Branik.

V 6. krogu 1. DOL za dekleta so bile odbojkarice GEN-I Volley v Novi Gorici boljše od Nove KBM Branik. Štajerke so dobile prvi niz, nato pa so domačinke zagospodarile na igrišče in kar malce presenetljivo gladko zmagale. Branilke naslova iz Kamnika so se sprehodile prek Ankarana, Šempetranke so po teh nizih ugnale Grosuplje, ljubljanski Krim pa Koper.

Pomlajena ekipa Nove KBM Branika na začetku sezone ni kazala prepričljivih iger. Na večini tekem se je mučila in samo vprašanje časa je bilo, kdaj bo tudi pokleknila. To se je zgodilo v Novi Gorici, kjer so Mariborčanke preslabo sprejemale začetne udarce domačih igralk, da bi lahko računale na zmago. Prvi niz so sicer dobile, nato pa je bila njihova nemoč iz minute v minuto večja.

Če bi mogoče izvlekle drugi niz, bi se najbrž tekma drugače razpletla. V njem so že zaostajale z 8:18, a nato tekmice ujele na 22. točki. Toda za popoln preobrat jim je zmanjkalo zbranosti, zadnje tri točke so osvojile Novogoričanke, ki so nato povsem zagospodarile na igrišču in prišle do druge letošnje zmage.

Pri domačih je bila z 18 točkami najučinkovitejša Fatoumatta Sillah, pri gostjah jih je Maja Košenina dosegla 15.

Kamničanke niso imele nobenih težav. | Foto: CEV Kamničanke niso imele nobenih težav. Foto: CEV

Mariborčanke so morale prvo mesto na lestvici prepustiti Calcitu, ki je v svoji četrti tekmi četrtič zmagal. Tokrat je nadigral Ankaran, čeprav domači trener Aljoša Jemec na igrišču ni imel vseh razpoložljivih moči. Manjkala je Lucy Charuk, igrala ni niti Eva Zatković, kljub temu pa zanesljiva zmaga ni bila vprašljiva. Izenačeno je bilo le v drugem nizu, v katerem so gostje večji del vodile, nato tudi ubranile tri zaključne žoge, toda porazu se niso izognile.

Kamničanke so dosegle 11 asov, kar osem od tega Anđelka Radišković, ki je bila z 18 točkami najučinkovitejša igralka tekme.

Grosupeljčanke v Šempetru niso omele možnosti. | Foto: Facebook OK Šempeter v Savinjski dolini Grosupeljčanke v Šempetru niso omele možnosti. Foto: Facebook OK Šempeter v Savinjski dolini

Tudi v Šempetru je bil izenačen le drugi niz, v njem so Grosupeljčanke nekaj časa uspešno branile zaključne žoge gostiteljic, toda blok Lare Rituper za 28:26 je pomenil njihovo predajo. Prav blok je bil tisti element, ki je tehtnico prevesil na stran Šempetrank, z njim so dosegle 19 točk, od tega Jerneja Lakovšek pet. Tali Lekše je bila s 14 točkami najučinkovitejša igralka tekme, po kateri je bil domači trener Beno Božič lahko zadovoljen tudi s sprejemom svoje ekipe.

Zelo slab sprejem pa sta imeli ekipi Luke Kopra in Krima, toda Ljubljančanke so iz njega vendarle potegnile nekaj več, lažje so zaključevale napadalne akcije, v katerih sta se izkazali predvsem Pia Blažič, vknjižila je 14 točk, in Nika Bavdaž, ki je dosegla eno manj.