1 DOL Calcit Volleyball ACH Volley OK Maribor MOK Krka

Sobota, 3. 11. 2018, 21.44

1. DOL, moški, 4. krog

Kamničani in Ljubljančani do nove zmage, Salonit vstal od mrtvih

Calcit Volleyball  Hoče | Kamničani so s 3:1 v nizih ugnali Hoče. | Foto Klemen Brumec

Kamničani so s 3:1 v nizih ugnali Hoče.

Potem ko sta ACH Volley z zmago v derbiju proti Mariboru in Calcit Volley že med tednom uspešno opravila svojo nalogo v 4. krogu 1. DOL za moške, je bila v soboto pozornost ljubiteljev odbojke usmerjena v Mursko Soboto, kjer sta se merila Panvita Pomgrad in Salonit. Domači so že vodili z 2:0, a je Primorcem uspel preobrat.

Domači, ki prvenstva niso začeli najbolje, so se navijačem želeli oddolžiti z zmago proti drugem najuspešnejšemu moštvu v zgodovini slovenske odbojke. V tekmo so vstopili agresivno, kar se jim je obrestovalo. V prvem nizu so povsem prevladovali, prebudil se je tudi Aljoša Bogožalec, ki na prvih ni bil v najboljši formi. Zanesljivo so vodili od začetka do konca, gosti so razliko zmanjšali šele v končnici. Tudi v drugem nizu je bila njihova zanesljiva, tudi v njem so vodili od začetka do konca in prav nič ni bilo videti, da bodo na koncu poraženi.

Salonit je imel v prvih dveh nizih težave pri sprejemu, ko ga je stabiliziral, je bila njihova igra povsem drugačna in začelo se je trpljenje domačih navijačev. Tako kot so imeli v prvih dveh nizih premoč Prekmurci, so imeli v drugih dveh Primorci, zmagovalca je tako določil "tie break". Tega bolje začeli gostitelji, a nato je prišlo do preslikave celotne tekme, končnica pa je pripadla Salonitu.

Pri Primorcih je bil najbolj razpoložen Dejan Čabarkapa, dosegel je 19 točk, dosti za njim ni zaostajal Fran Peterlin. V domači vrsti je Bogožalec vpisal 22 točk, Zlatko Pulko pa dve manj.