Panvita ACH Volley 1 DOL

Sreda, 23. 2. 2022, 21.32

1. DOL za moške, 17. krog:

Mariborčani in Kamničani do zanesljivih zmag

Calcit Volley | Odbojkarji Calcit Volleyja je s 3:0 odpravil Salonit Anhovo. | Foto Guliverimage

Odbojkarji Calcit Volleyja je s 3:0 odpravil Salonit Anhovo.

V uvodni tekmi 17. kroga državnega prvenstva v odbojki za moške je ACH Volley gostil Panvito in se s 3:0 veselil še 40. zmage v sezoni, 17. v domačem prvenstvu. Novomeščani so v soboto s 3:1 ugnali Kranjčane. Na preostalih dveh tekmah pa sta v sredo do zanesljivih zmag prišla Calcit in Maribor.

Calcit Volley Guaguas Las Palmas pokal CEV
Sportal Kamničani ostali brez zaključnega turnirja, ACH Volley do nove zmage

Derbi tretje- in četrtouvrščene ekipe državnega prvenstva je bil na prošnjo gostov iz Kanala prestavljen s sobote na danes, kar je pomenilo še nekaj dni dodatnega treninga za varovance Matije Pleška, ki so ga nujno potrebovali. V letu 2022 kamniški odbojkarji še niso izgubili, zadovoljni pa so bili lahko tudi v taboru Kanalcev, ki so praznih rok ostali le v svoji prvi letošnji tekmi proti ACH Volleyju v gosteh. Po tekmi v Kanalu je bilo njihovo zadovoljstvo manjše, saj so s porazom izgubili vse možnosti, da bi do konca rednega dela prvenstva prehiteli Calcit Volley. Zato pa Kamničani še ostajajo v igri za drugo mesto.

Zanj se potegujejo z Merkur Mariborom, ki ima štiri kroge pred koncem pet točk prednosti. Kamničani so zagotovo upali, da varovanci Sebastijana Škorca še niso pozabili na neuspeh v srednjeevropski ligi, da bodo tudi utrujeni in da jim bodo Črnučani odščipnili kakšno točko. Toda to se ni zgodilo, Črnučani so grozili le na začetku tekme, v prvem nizu vodili s 13:9, toda stvari so kmalu prišle na svoje mesto, presenečenja ni bilo.

Mariborčani so vknjižili nove tri točke. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Mariborčani so vknjižili nove tri točke. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

ACH Volley še naprej brez poraza

Odbojkarji ACH Volleyja pa še naprej nizajo zmage, v vnaprej odigrani tekmi 17. kroga državnega prvenstva (konec tedna bodo igrali na zaključnem turnirju srednjeevropske lige) so prišli do jubilejne, 40. v sezoni. Do živega jim ne pride niti hud ritem tekem, praktično se s tekmeci merijo vsak drug dan, a zelo malo jih osvoji kakšen niz. To ni uspelo niti Panviti Pomgradu, ki ni bila niti v enem blizu presenečenju.

V drugem in tretjem jim je sicer na polovici dobro kazalo. V drugem so vodili s 14:11, bili blizu do izida 18:17, do konca pa so jim Ljubljančani dopustili le še točko. V tretjem so imeli prednost 10:7, 13:11, bili na 19. točki še poravnani s tekmeci, toda ti niso hoteli zavleči tekme, stopili so na plin in prišli do gladke zmage.

Odbojkarji Krke pa so zabeležili pomembno zmago v boju za obstanek. V Kranju so premagali neposrednega tekmeca, čeprav v prvem nizu ni kazalo na to, v njem so osvojili vsega deset točk. Tudi pred končnici drugega niza so zaostajali, a so minimalni zaostanek izničili in izenačili na 1:1. V preostalih dveh nizih pa so brez posebnih težav nadzorovali potek od začetka do konca.