GEN-I Volley OD Krim SIP Šempeter Nova KBM Branik Calcit Volley 1 DOL

Četrtek, 23. 12. 2021, 22.06

1. DOL za ženske, 14. krog

Šempetranke so želele prek Krima na tretje mesto, doživele pa boleč poraz

SIP Šempeter | Šempetranke po porazu proti Krimo ostajajo četrte na lestvici. | Foto Aleš Oblak

Šempetranke po porazu proti Krimo ostajajo četrte na lestvici.

V tekmi 14. kroga državnega odbojkarskega prvenstva so se Novogoričanke v četrtek pomerile z Grosupeljčankami in jih po hudem boju premagale s 3:2 v nizih. Članice Krima so pričakale Šempetranke, ki bi se z zmago vrnile na tretje mesto, pa jim dvig na lestvici preprečile z zmago s 3:0. Preostali tekmi bosta na sporedu prvi teden prihodnjega leta.

Nova KBM Maribor : Calcit Volley finale pokal Slovenije
Sportal Kamničanke do četrte pokalne lovorike

V dvorani OŠ Milojke Štrukelj so se odbojkarice Gen-I Volleyja sicer veselile nove zmage, v obračunu sosedov v spodnjem delu prvenstvene lestvice pa so se morale Goričanke pošteno potruditi za zmago. Domače so relativno gladko dobile drugi in tretji niz, v prvem in tretjem pa izgubile tesno končnico.

Krim pa je gladko odpravil SIP Šempeter. V prvem nizu sta bili ekipi poravnane do devete točke, devet zaporednih točk domačih pa je bilo preveč, da bi gostje to nadoknadile. V drugem so Štajerke povedle s 4:0 in 6:2. Domače so poravnale, kasneje pa vodstvo 8:7 povišale na 15:9 in ves čas nadzorovale izid. V tretjem sta bili ekipi zelo izenačeni, a le do 20. točke, končnica pa je pripadla Krimu.

1. DOL za ženske, 14. krog:

Četrtek, 23. december
GEN-I Volley : ATK Grosuplje 3:2 (-23, 19, 14, -22, 13)

Nova KBM Branik Gran Canaria
Sportal Grosupeljčanke do zmage na zaostali tekmi, Mariborčanke trdneje na drugem mestu